Wręczenie decyzji o wsparciu w ŁSSE

Autor: Łódzki UW 2018-12-12 09:24:36
Wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk, podczas spotkania świątecznego w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, wręczył czterem przedsiębiorcom kolejne decyzje o wsparciu dla swoich inwestycji.

Myślę, że dzięki Państwa przedsiębiorczości nasza ojczyzna otrzymuje swoistą nagrodę w postaci inwestycji. Za to bardzo dziękuję. Jako wicewojewoda łódzki cieszę się, że te inwestycje będą na terenie województwa łódzkiego, bo to wzmacnia potencjał gospodarczy województwa, ale także tworzy nowe miejsca pracy – podkreślił wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.

Decyzje o wsparciu otrzymały firmy: Stalatube Sp. z o.o., WDX S.A., UMA Investments Sp. z o.o. grupa Kellogg’s oraz Wielton S.A.

Stalatube Sp. z o.o. jest częścią fińskiej Grupy Stalatube Oy, która działa w branży wyrobów metalowych. Firma produkuje spawane i gięte profile ze stali nierdzewnej oraz ich dalej przetwarzane wyroby, a także ulepsza elementy rurociągów z rur ze stali nierdzewnej oraz konstrukcje spawane i elementy ze stali nierdzewnej. WDX S.A. od ponad 25 lat jest wiodącym producentem przenośników, regałów magazynowych oraz dystrybutor wózków widłowych. Dostarcza indywidualne rozwiązania takie jak systemy automatyzacji, transport wewnętrzny i składowanie.

UMA Investments Sp. z o.o. grupa Kellogg’s powstała w 2006 roku jako część globalnej firmy Kellogg Company. Obecnie spółka zajmuje się produkcją słonych przekąsek (marka Pringles). Produkty Pringles produkowane w Kutnie sprzedawane są głównie w Europie Środkowo-Wschodniej, Rosji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz w niektórych krajach Europy Zachodniej np. w Niemczech, Włoszech, Grecji, Hiszpanii. Wielton S.A. z siedzibą w Wieluniu to największy producent naczep, przyczep i zabudów w Polsce. Spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku, należy do grona dziesięciu największych producentów w swojej branży na świecie.

Partnerzy ŁSSE S.A. po raz pierwszy przekazali darowiznę na cel charytatywny w wysokości 5 tysięcy złotych. Otrzymała ją fundacja „Słonie na balkonie”. Spotkanie zakończył świąteczny koncert Lidii Kopani.

W spotkaniu świątecznym wzięli udział: poseł na Sejm RP Waldemar Buda, prezes zarządu ŁSSE Marek Michalik, wiceprezes zarządu ŁSSE Agnieszka Sygitowicz, członkowie Rady Nadzorczej ŁSSE oraz przedstawiciele samorządów.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u