Wojewoda nagrodził laureatów konkursu

Autor: Lubuski UW 2018-12-18 08:32:26
Wojewoda Władysław Dajczak spotkał się z laureatami szóstej edycji Konkursu Wojewody Lubuskiego na kartkę świąteczną. – Każda z kartek zawiera w sobie piękne treści i każda pokazuje dziecięce wyobrażenia o świętach – powiedział wojewoda.

Szósta edycja konkursu na oficjalną kartkę świąteczną wojewody lubuskiego i tym razem cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do konkursu zgłosiło się 289 instytucji, które łącznie nadesłały 2527 kartek. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoniła trójkę laureatów oraz przyznała trzy wyróżnienia. Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa wyróżniła jedną pracę.

– Bardzo się cieszę, że tylu małych Lubuszan odpowiedziało na ten coroczny konkurs na kartkę świąteczną, to ponad 2500 tysiąca prac. Każda z kartek zawiera w sobie piękne treści i każda pokazuje dziecięce wyobrażenia o świętach – powiedział wojewoda Władysław Dajczak w czasie spotkania z laureatami konkursu.

Świąteczna kartka autorstwa 6-letniego Wiktora z Zespołu Edukacyjnego nr 6 i Miejskiego Przedszkola nr 45 w Zielonej Górze wygrała konkurs na oficjalną Kartkę Świąteczną Wojewody Lubuskiego.

Oprócz pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca, komisja konkursowa przyznała również trzy wyróżnienia. Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa wyróżniła dodatkowo jedną pracę, która stanie się oficjalną kartką Kuratorium Oświaty.

Wyniki konkursu

Laureaci:

Miejsce I – Wiktor – lat 6, Zespół Edukacyjny nr 6 i Miejskie Przedszkole nr 45 w Zielonej Górze. Miejsce II – Kornelia – lat 5, Szkoła Podstawowa Buków oddział Przedszkolny Sulechów. Miejsce III – Karol – lat 8, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Bogdańcu. Wyróżnienia:

Joanna lat 5 - Przedszkole Miejskie nr 3 im. Krasnala Hałabały w Gorzowie Wielkopolskim. Pola lat 6 - Przedszkole Samorządowe nr 3 „Miś Uszatek” w Słubicach. Daria lat 9 - Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wielkopolskim – Wyróżnienie Kuratora Oświaty

Konkurs na kartkę świąteczną skierowany był do wychowanków przedszkoli i uczniów klas I-III szkół podstawowych z województwa lubuskiego. Zwycięskie prace zostaną wysyłane jako karki od wojewody do instytucji współpracujących z Lubuskim Urzędem Wojewódzkim.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u