Betlejemskie Światło Pokoju dotarło na Śląsk

Autor: Śląski UW 2018-12-19 09:12:32
„Światło, które łączy” – to przesłanie tegorocznej akcji niesienia w świat betlejemskiego światła. Przekazanie symbolicznego światełka odbyło się podczas przedświątecznej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego.

Z rąk harcerzy i harcerek I Szczepu Harcerskiego im. Obrońców Katowic Betlejemskie Światło Pokoju odebrali wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, wicewojewoda Robert Magdziarz, a także Marszałek Województwa Śląskiego, członkowie Zarządu oraz parlamentarzyści, radni i duchowni.

Wydarzenie uświetnił występ zespołu „Góralskie Nutki” z Plewni Wielkiej.

***

Światło, które dotarło do województwa śląskiego, na stałe płonie w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, skąd co roku transportowane jest do Wiednia. W stolicy Austrii płomień przekazywany jest mieszkańcom i przedstawicielom organizacji skautowych z różnych krajów europejskich, którzy niosą światło dalej w świat. Dzięki skautom, w tym także Związkowi Harcerstwa Polskiego, trafia ono niemal do wszystkich krajów Europy; do instytucji państwowych, miejsc kultury i życia społecznego, do szpitali, więzień i rodzinnych domów.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u