Odznaczenia na spotkaniu wigilijnym w Lublinie

Autor: Lubelski UW 2018-12-22 09:07:56
W Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej odbyło się spotkanie opłatkowe połączone z wręczeniem Medali za Długoletnią Służbę oraz Odznak Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej. W uroczystościach wziął udział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i Lubelski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Grzegorz Alinowski.

Wojewoda Czarnek podczas uroczystości pogratulował odznaczonym otrzymanych medali oraz awansów, podkreślając przy tym wielki wkład służb mundurowych w budowę dobra wspólnego i bezpieczeństwa. – Państwa zaangażowanie i służba to także wkład w stuletnią niepodległą. Jesteście dodatkowo uhonorowani, z uwagi na fakt, że awanse, odznaki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz medale państwowe zostały państwu przyznane w ostatnich dniach roku jubileuszowego 100 lat od odzyskania niepodległości. To dodatkowo uświadamia nam wagę państwa pracy, bo bez państwa służby Polska nie mogłaby rozwijać się tak, jak się rozwija i nie miałaby takich perspektyw, jakie ma u progu kolejnego stulecia niepodległości – mówił wojewoda.

Po ceremonii wręczenia odznaczeń wojewoda i komendant wojewódzki złożyli życzenia strażakom i pracownikom cywilnym życzenia a kapelan Straży Pożarnej odczytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Pańskim a następnie wszyscy zebrani połamali się opłatkiem.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u