Nowa karetka dla szpitala w Wieluniu

Autor: Łódzki UW 2019-01-29 09:43:32
Szpitalny Oddział Ratunkowy funkcjonujący w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Wieluniu otrzymał nowy ambulans ratunkowy typu S. W uroczystym przekazaniu karetki wziął udział wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.

Dzięki przychylności pana wicewojewody Karola Młynarczyka, wieluński szpital wzbogacił się o nową karetkę. To pojazd, który ma najlepsze wyposażenie. Mam nadzieję, że będzie służył ratownikom jak najdłużej, ale życzę również aby wyjeżdżał jak najrzadziej – podkreślił poseł na Sejm RP Paweł Rychlik.

Karol Młynarczyk zaznaczył: - Jako wicewojewoda łódzki cieszę się ponieważ taki zakup to wzmocnienie potencjału ratowniczego w powiecie wieluńskim, natomiast jako lekarz cieszę się bo doskonale wiem jak ważnym elementem w opiece zdrowotnej jest ratownictwo medyczne. To właśnie tam rozpoczynamy walkę o zdrowie pacjenta. Aby wygrać tę walkę potrzebny jest świetny personel, a przede wszystkim doskonały sprzęt.

Szpital w Wieluniu dzięki dotacji wojewody łódzkiego, otrzymał 550 tys. zł z na zakup ambulansu ratunkowego typu S wraz z wyposażeniem, które obejmuje m. in.: defibrylator, respirator, butle z tlenem, torby z lekami i środkami opatrunkowymi oraz urządzenie do kompresji klatki piersiowej.

Bardzo się cieszymy z ambulansu i jego wyposażenia. Mamy nadzieję że pojazd spełni nasze oczekiwania i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa obywateli – powiedział dyrektor wieluńskiego szpitala Janusz Atłachowicz.

W wydarzeniu wzięli udział między innymi: przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwona Koperska, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Andrzej Chowis, starosta powiatu wieluńskiego Marek Kieler, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu Tomasz Lewiński.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u