Pracownicy PGG odznaczeni za długoletnią służbę

Autor: Śląski UW 2019-01-31 09:32:25
To jak zawsze dla mnie wyjątkowy moment, symboliczna chwila i ogromny zaszczyt móc w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dokonać odznaczenia, w uznaniu za Państwa ogromny trud, ciężką pracę, za zaangażowanie – mówił wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podczas uroczystości wręczenia medali za długoletnią służbę dla zasłużonych pracowników Polskiej Grupy Górniczej.

W Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odznaczonych zostało dzisiaj trzydziestu pięciu pracowników Centrali Polskiej Grupy Górniczej oraz oddziału KWK Ruda. Uroczystość rozpoczęło odegranie hymnu narodowego oraz hymnu górniczego.

– Szanowni Państwo, w tym miejscu warto również powiedzieć, że praca górnika to trochę więcej niż by można powiedzieć o pracy zwykłego człowieka. To jest ogromna odpowiedzialność nie tylko za utrzymanie Państwa domów oraz Państwa rodzin. To jest również gigantyczny wkład w Polską gospodarkę, a może nawet więcej, w bezpieczeństwo obywateli i mieszkańców – podkreślił wojewoda

Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Górniczej z KWK Ruda.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u