Otwarcie nowego budynku Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

Autor: Małopolski UW 2019-01-31 09:35:44
Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH w Krakowie ma nowy budynek. W jego uroczystym otwarciu uczestniczyli wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz władze uczelni.

Wartość kosztorysowa inwestycji to 21 mln zł, z czego 13 mln zł na jej realizację pochodziło z dotacji celowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nowy budynek Katedry Telekomunikacji WIEiT AGH będzie wykorzystywany na potrzeby kształcenia i badań w obszarach związanych z telekomunikacją, teleinformatyką i cyberbezpieczeństwem. Zostaną w nim uruchomione laboratoria zgodne z najnowszymi trendami w dziedzinie telekomunikacji: ultraszybkich sieci komputerowych, systemów komórkowych LTE 4G/5, laboratorium bezpieczeństwa sieciowego, laboratorium jakości świadczenia usług i bezprzewodowych sieci teleinformatycznych.

Studenci będą mogli korzystać m.in. z pracowni sieci optycznych, Internetu Rzeczy, sieci sterowanych programowo i wirtualizacji funkcji sieciowych, radia programowalnego oraz wirtualnej rzeczywistości.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u