Sierpc: ulica Świętokrzyska otwarta po remoncie

Autor: Mazowiecki UW 2020-01-14 08:14:50

Ulica Świętokrzyska została przebudowana dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. W uroczystym otwarciu drogi uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski i Kierownik Delegatury MUW w Płocku Marlena Mazurska.

W ramach remontu wykonano nową nawierzchnię, ciągi pieszo-rowerowe, parkingi i kanalizację deszczową. Prace obejmowały odcinek od skrzyżowania z ul. Piastowską do skrzyżowania z ul. Płocką. Starostwo Powiatowe w Sierpcu pozyskało na przebudowę 1,2 mln zł dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W symbolicznym przecięciu wstęgi podczas oficjalnego otwarcia drogi, które odbyło się 10 stycznia br., udział wzięli Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski i Kierownik Delegatury MUW w Płocku Marlena Mazurska.

W trakcie wizyty w powiecie sierpeckim Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski zwiedził kościół pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kurowie. W ubiegłym roku na remont obiektu Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków przyznał dotację na kwotę 150 tys. zł.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u