Spotkanie noworoczne Kardynała Nycza z przedstawicielami samorządów lokalnych

Autor: Mazowiecki UW 2020-01-16 08:44:46

O czynne włączenie się w przygotowania uroczystości beatyfikacyjnych Kardynała Stefana Wyszyńskiego apelował do przedstawicieli samorządów lokalnych z województwa mazowieckiego Kardynał Kazimierz Nycz, w trakcie spotkania noworocznego zorganizowanego w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Na zaproszenie Metropolity Warszawskiego, udział w spotkaniu wziął Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

W trakcie spotkania Kardynał Nycz wyraził wdzięczność za współpracę Kościoła z samorządami, przypominając o wspólnych działaniach na rzecz potrzebujących, konserwacji zabytkowych kościołów oraz w zakresie kulturalnym. Kościoły są miejscem, gdzie można i trzeba organizować wspólne wydarzenia kulturalne. Parafia lub diecezja udostępnia kościół, pod warunkiem, że są to rzeczy, które pasują pod względem poziomu i treści do miejsca sakralnego – zaznaczył Metropolita Warszawski.

Kardynał Nycz wyraził także potrzebę współpracy w przygotowaniu beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego. (…) służył i Kościołowi i Ojczyźnie, dlatego wszyscy jesteśmy mu coś winni – mówił kard. Nycz. Poprosił przy tym, aby na różne sposoby włączyć się w przygotowanie tej uroczystości oraz przypominać postać kard. Stefana Wyszyńskiego zwłaszcza młodym.

Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu ks. Waldemara Chrostowskiego o Prymasie Wyszyńskim.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u