Zatrzymano nielegalnych migrantów i organizatorów przerzutu z Ukrainy

Autor: mat prasowe MSWiA 2020-01-16 09:00:03

Dzięki skoordynowanym działaniom, prowadzonym przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, ujęto trzech nielegalnych migrantów oraz czterech organizatorów przerzuty. Wszystkie zatrzymane osoby to obywatele Turcji.

13 stycznia, tuż po północy, patrol z Placówki Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju wykrył na pasie drogi granicznej ślady nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli szeroko zakrojone działania graniczne. Do akcji włączono śmigłowiec Straży Granicznej oraz służbowe psy tropiące. Zaangażowano również dodatkowe wsparcie funkcjonariuszy z Placówek SG w Horyńcu-Zdroju, Budomierzu, a także z Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Hrebennem i Lublinie.

Po upływie kilku godzin, w okolicy miejscowości Wola Wielka w powiecie lubaczowskim, zatrzymano dwóch obywateli Turcji, poruszających się pojazdami na niemieckich numerach rejestracyjnych. Według zebranych informacji zatrzymani Turcy przyjechali po odbiór grupy nielegalnych imigrantów.

Dalsze działania, prowadzone już w województwie lubelskim w okolicy miejscowości Wierzchowiska Drugie, doprowadziły do zatrzymania kolejnych 5 obywateli Turcji. Wśród nich było 3 nielegalnych imigrantów, którzy kilkanaście godzin wcześniej pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski oraz dwóch tureckich studentów - organizatorów przerzutu. Podejrzani przemieszczali się dwoma pojazdami wynajętymi w Polsce. Docelowo planowali dotrzeć do Niemiec.

Wczoraj trzej tureccy migranci, w ramach readmisji uproszczonej, zostali przekazani z powrotem na Ukrainę. Natomiast pozostałe zatrzymane osoby -  dwóch studiujących w Polsce obywateli Turcji i dwóch Turków legalnie przebywających w Niemczech - pozostają do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie. Zarzuca się im organizowanie przerzutu dla nielegalnych migrantów.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u