Przywracamy lokalne połączenie autobusowe z Brzezin do Dmosina

Autor: Łódzki UW 2020-01-18 08:46:25

51,816 tys. zł przekazał wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński jako dofinansowanie nowego lokalnego połączenia autobusowego na trasie Brzeziny - Dmosin w ramach programu „Przywracamy przystanki”. Symboliczny czek odebrała starosta powiatu brzezińskiego Renata Kobiera .

W zeszłym roku linia Brzeziny - Dmosin również funkcjonowała i fakt, że jesteśmy tutaj raz jeszcze oznacza, iż to rozwiązanie na terenie powiatu brzezińskiego się sprawdziło. Wynika z tego, że współpraca między samorządami lokalnymi, a rządem może prowadzić do dobrych skutków – powiedział wojewoda Tobiasz Bocheński. W spotkaniu uczestniczył także Arkadiusz Garnys, zastępca wójta gminy Dmosin.

- Bardzo dziękujemy za to dofinansowanie. Bez niego ciężko by było utworzyć taką linie, ponieważ są to linie deficytowe, a korzystają z niej uczniowie naszych szkół i chociażby osoby które przyjeżdżają na zakupy z pobliskich miejscowości. Cieszymy się, że ta linia przetrwała i będzie przez najbliższy rok kontynuowana – powiedziała Renata Kobiera – starosta brzeziński.

W ramach programu „Przywracamy przystanki” na 2020 r. województwo łódzkie dostało do rozdysponowania ponad 44,1 mln zł. Dzięki temu dofinansowanie otrzyma 95 linii autobusowych. Natomiast w 2019 r. było to 90 połączeń autobusowych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u