Nadano symbole zawodowe i wręczono dyplomy

Autor: Łódzki UW 2020-01-20 21:48:17

W Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz nadania symboli zawodowych Oddziału Pielęgniarstwa i Położnictwa. Wziął w niej udział wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.

Studia są dla wielu osób najpiękniejszym okresem w życiu. Na studiach jest czas na odpoczynek, dobrą zabawę, zawieranie nowych przyjaźni czy rodzenie się miłości. Studia to także czas beztroski, która kończy się wtedy, gdy wchodzimy na drogę zawodową - powiedział wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk. - Przed Wami kariera w służbie zdrowia, czyli tam gdzie pomagamy drugiemu człowiekowi. Dlatego w pracy życzę Wam samych sukcesów -  dodał Młynarczyk.

Natomiast dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. dr hab. n. med. Małgorzata Wągrowska-Danilewicz podkreśliła wagę samej  uroczystości. Wskazała że jest ona jedną z najważniejszych na uczelni. - Wręczenie dyplomów i nadanie symboli zawodowych to bardzo istotny dzień dla Uniwersytetu Medycznego, ponieważ całe życie akademickie toczy się od inauguracji studiów do ich uroczystego zakończenia – powiedziała Wągrowska-Danilewicz.

Uroczystość uświetnił występ chóru Uniwersytetu Medycznego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u