Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Śląskiem

Autor: Śląski UW 2020-02-20 08:00:58

Prezes Rady Ministrów odwiedził 18 lutego Gliwice oraz Katowice. Premierowi towarzyszył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Wizytę w regionie szef rządu rozpoczął w Gliwicach, gdzie zwiedził firmę Marco zajmującą się produkcją m.in. etykiet i opakowań. – Jak patrzę na ambicję takich firm jak ta, na pracowników, widzę że przed Polską nie ma żadnych limitów rozwoju. Możemy podbijać rynki najbardziej konkurencyjnych firm z całego świata (…) Podstawą wartości tego przedsiębiorstwa i polskiej gospodarki są ludzie. Polskie produkty to produkty wysokiej jakości – mówił w siedzibie Marco premier Mateusz Morawiecki.

Następnie Prezes Rady Ministrów odwiedził Archikatedrę Chrystusa Króla w Katowicach, gdzie w Sali Synodalnej odbyło się podpisanie umowy dotyczącej utworzenia Panteonu Górnośląskiego. –To ogromna radość uczestniczyć w tym momencie w inauguracji takiego projektu. Panteon Górnośląski będzie pokazywał wspaniałą historię Śląska, polskość Śląska. Polski nie byłoby tak pięknej bez Ślązaków i ich umiłowania wiary, ojczyzny, etosu pracy (…) Śląsk w przeszłości pokazał coś nieprawdopodobnego w historii świata – przechowanie wiary w Ojczyznę i to, że polskość tutaj przetrwała – mówił szef rządu podczas uroczystości podpisania umowy. – Jestem przekonany, że ten Panteon będzie wielkim świadectwem patriotyzmu, siły, mocy, wiary, kultury i tradycji wielu dziedzin i będzie świadectwem siły Śląska emanującym na całą Polskę – dodał.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u