Wojewoda wręczył energetykom medale za długoletnią służbę

Autor: Lubelski UW 2020-02-24 09:04:16

W siedzibie spółki PGE Dystrybucja S.A. odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych pięćdziesięciu pracownikom PGE Dystrybucja S.A Oddział Lublin.  W uroczystości uczestniczyli m.in.  wojewoda lubelski Lech Sprawka i prezes Zarządu PGE Dystrybucja S.A. Wojciech Lutek.

Dziękuję Państwu za dotychczasową pracę. Dziękuję tym wszystkim, którzy pracują przy wytwarzaniu energii a także przy dystrybucji. Te odznaczenia nalezą się państwu za codzienną pracę, bo trudno wyobrazić sobie życie bez energii elektrycznej – mówi wojewoda lubelski Lech Sprawka.
 
W sumie, zasłużonym pracownikom spółki przyznano czternaście Medali Złotych za Długoletnią Służbę, cztery Srebrne i jeden Brązowy, a także 19. Odznak Honorowych „Za zasługi dla Energetyki”. Odznakę przyznaje się za szczególne osiągnięcia w zakresie nowych rozwiązań technicznych, prac badawczych, we wdrażaniu najnowszych osiągnięć techniki światowej i produkcji urządzeń energetycznych.
 
Energetyka jest sektorem o ogromnym potencjale, w szczególny sposób determinującym warunki funkcjonowania polskiej gospodarki. Wpływa zarówno na jej konkurencyjność, możliwości rozwojowe w kraju i na rynkach zewnętrznych oraz na sytuację życiową milionów Polaków. PGE Dystrybucja jest największym dostawcą prądu w Polsce.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u