Święto Służby Więziennej w Zamościu. Odznaczenia dla zasłużonych

Autor: Lubelski UW 2020-02-25 09:22:21

Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk  wraz z dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Andrzejem Odyńcem uczestniczyli w uroczystych obchodach święta Służby Więziennej okręgu lubelskiego w Zamościu.

Uroczystość poprzedziła msza święta w Katedrze Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu, po której odbyła się odprawa służbowa w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”.
 
Wicewojewoda złożył gratulacje oraz życzenia funkcjonariuszom, życząc im przede wszystkim bezpiecznej służby oraz podkreślając, że ich praca i wysiłek przekładają się na bezpieczeństwo obywateli.
 
Chciałbym z tego miejsca bardzo serdecznie podziękować Ministerstwu Sprawiedliwości za to, że nie ma tych wilgotnych cel, nie ma ani twierdzy, ani lochów. Pragnę pogratulować dyrektorowi okręgowemu za to, że dane mi było zapoznać się z wszystkimi aresztami śledczymi i zakładami karnymi na terenie województwa lubelskiego i mogę stwierdzić z dumą, że nasze zakłady karne, nasze areszty śledcze to wspaniała tradycja, ale również wspaniałe więziennictwo. Dziękuję dyrektorom placówek, ale również funkcjonariuszom i pracownikom. Dziękuję w imieniu własnym a także wojewody lubelskiego Lecha Sprawki za to, że stanowicie o bezpieczeństwie naszych obywateli. Życzę satysfakcji z pracy, szczególnie bezpieczeństwa i dumy z tego, że jesteście przedstawicielami najjaśniejszej Rzeczypospolitej, której służycie dla zaszczytnego miana oraz dobra jej obywateli – powiedział Gmitruczuk.
 
W trakcie uroczystości ppłk. Krzysztof Stefanowski, dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie, wręczył funkcjonariuszom odznaczenia za zasługi w pracy penitencjarnej oraz akty nadania wyższych stopni służbowych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u