Targi Praktyk i Staży online

Autor: mat prasowe PB 2020-05-05 08:56:13

Miały odbyć się 1 kwietnia, zgłosiło się prawie 40 firm - jednak z powodu pandemii koronawirusa, cieszące się od lat dużą popularnością, Targi Praktyk i Staży na Politechnice Białostockiej zostały odwołane. Nie odbędą się w tradycyjnej formie: dziesiątki stoisk i setki odwiedzających, poszukujących pracy, praktyk lub ofert stażowych.

Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami PB postanowiło przenieść tegoroczną edycję Targów Praktyk i Staży do sfery online. Proponujemy studentom i absolwentom naszej uczelni kontakt z firmami i organizacjami na naszym profilu społecznościowym na Facebooku. Tam umieszczamy oferty pracodawców. W ostatnich dniach np. pojawiły się propozycje dla kontrolerów jakości na budowie. Poszukiwany jest także inżynier produktu. Do tego zorganizowaliśmy zdalne konsultacje dokumentów rekrutacyjnych z doradcą zawodowym, by pomóc odnaleźć się na coraz trudniejszym obecnie rynku pracy naszym studentom i absolwentom - mówi Mateusz Adaszczyk, kierujący Biurem Karier i Współpracy z Absolwentami PB.

 

Targi Praktyk i Staży Online 2020  potrwają do 9 maja


Targi Praktyk i Staży to cykliczne wydarzenie organizowane przez Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami PB. Ich celem jest połączenie wystawców, którzy posiadają ofertę staży, programów praktyk, pracy wakacyjnej z szerokim gronem odbiorców. Studenci i absolwenci cenią sobie to wydarzenie, ponieważ targi umożliwiają im kontakt i rozmowę z wieloma pracodawcami jednocześnie.

 

Codziennie, do 9 maja, na profilu FB Biura Karier i Współpracy z Absolwentami PB pojawiać się będą propozycje od firm poszukujących kandydatów do pracy i praktyk. Swoją ofertę w ten sposób przedstawią min. takie firmy jak BIAWAR, Transition Technologies-Software Sp. z o. o., Jeronimo Martins Polska S.A., Unibep S.A., British American Tobacco Polska oraz Multi Packaging Solutions Białystok Sp. z o.o. Każdy znajdzie coś dla siebie!

 

Zdalne konsultacje online z doradcą zawodowym


Biuro Karier i Współpracy z Absolwentami PB oferuje też pomoc w napisaniu dobrego CV i listu motywacyjnego oraz przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej. Proponuje studentom konsultacje z doradcą zawodowym, który pomoże pokonać obawy związane z wkraczaniem na rynek pracy.
Osoby zainteresowane mogą przesłać mail na adres: kariera@pb.edu.pl i w tytule wpisać "kontakt z doradcą".

© 2018 Super-Polska.pl stat4u