Prezydent RP do mieszkańców Śląska: Jesteśmy z Wami!

Autor: Śląski UW 2020-05-27 08:38:49

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, gdzie zapoznał się z sytuacją w regionie związaną z epidemią koronawirusa oraz z działaniami podejmowanymi w tym zakresie.

Prezydent RP wraz z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem, sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP Błażejem Spychalskim oraz sekretarzem stanu –- szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pawłem Solochem wziął udział w sztabie kryzysowym wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka. Podczas posiedzenia odbyła się wideokonferencja z premierem Mateuszem Morawieckim i powiatowymi inspektorami sanitarnymi. 

– Wszystkim, którzy w tych dniach z pandemią walczyli i walczą, z całego serca dziękuję i jeszcze raz chcę powiedzieć: jesteśmy z Wami! Jesteśmy solidarni ze Śląskiem, z tutejszymi ludźmi ciężkiej pracy – z górnikami, hutnikami, wszystkimi, którzy tu, na Śląsku, na co dzień walczą swoją pracą o byt swoich rodzin, ale przyczyniają się także do rozwoju Polski. Chcę Wam z całą mocą powiedzieć jako Prezydent Rzeczypospolitej, że jestem z Wami absolutnie solidarny w dobrej i złej chwili. Jesteśmy jedną wielką wspólnotą i wszystkich proszę, by wspierali Śląsk z całego serca. Wierzę, że Śląsk jest już na dobrej drodze do tego, by wyjść z pandemii, by koronawirus ze Śląska sobie poszedł, żeby Śląsk z tym wszystkim sobie poradził i mógł wrócić na drogę normalnego rozwoju, w czym – obiecuję – ze wszystkich sił będę Śląsk i śląskie rodziny wspierał, żeby się tu wszystkim Państwu, moim rodakom, żyło jak najlepiej – mówił prezydent Andrzej Duda po spotkaniu.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u