Największa impreza żeglarska sezonu - PODSUMOWANIE

Autor: Centrum Żeglarskie 2020-08-24 08:57:04

Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 13 dobiegły końca. Za nami weekend pełen sportowej rywalizacji oraz emocji, których symbolem stały się białe żagle. Na jeziorze Dąbie wystartowało ponad stu młodych zawodników Klasy Optimist grupy A i B z całej Polski. Podczas weekendu rozegrano osiem wyścigów.

3. August Sobczak – Sailing Legia – Legia Warszawa

Wysoko na kwalifikacji uplasowali się też członkowie Regatowej Reprezentacji Szczecina.  W klasyfikacji dziewcząt 16. miejsce zajęła Lena Kaczmarek (Centrum Żeglarskie Szczecin), 18. miejsce Zofia Wołosz (SEJK Pogoń Szczecin), 29. miejsce Lidia Łagodzińska (SEJK Pogoń Szczecin) oraz 34. miejsce Zofia Franecka (SEJK Pogoń Szczecin).  W klasyfikacji chłopców 19. miejsce zajął Piotr Wójcik (SEJK Pogoń Szczecin), 24. miejsce Jakub Podgórny (Centrum Żeglarskie Szczecin), 26. miejsce Bartosz Pluta  (SEJK Pogoń Szczecin), 33. miejsce Filip Miller (Centrum Żeglarskie Szczecin) oraz 43. miejsce Karol Rak (SEJK Pogoń Szczecin).