Kolejni pracownicy służby zdrowia uhonorowani

Autor: Śląski UW 2020-09-07 09:30:11

Wojewoda śląski odznaczył lekarzy, pielęgniarki i pracowników kolejnych szpitali za zasługi w działalności na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych.  

To wyjątkowa chwila, kiedy mogę w imieniu Prezydenta RP z jednej strony wręczyć odznaczenia, a z drugiej strony wyrazić wdzięczność za te ostatnie miesiące pracy trochę innej niż ta, do której byli Państwo przyzwyczajeni, która była wykonywana z największą wiedzą, z ogromnym doświadczeniem, z gigantycznymi umiejętnościami – mówił wojewoda Jarosław Wieczorek. – Państwo przezwyciężyliście własne wątpliwości i wygrała w was wola walki o zdrowie i życie – zaznaczył i podziękował pracownikom służby zdrowia za taką postawę.

Podczas dzisiejszej uroczystości odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę otrzymało ponad 20 przedstawicieli personelu szpitali jednoimiennych – Szpitala Nr 4 w Gliwicach i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego MEGREZ w Tychach oraz wolontariuszki ze szpitala w Knurowie. Wszyscy zostali uhonorowani Złotym Krzyżem Zasługi, który stanowi najwyższy stopień tego rodzaju odznaczenia państwowego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u