DUŻE ZAINTERESOWANIE JESIENNĄ GIEŁDĄ OGRODNICZĄ

Autor: Podkarpacki UW 2020-10-06 09:39:40

Po raz 15. na terenie Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbyła się Jesienna Giełda Ogrodnicza, połączona z regionalnym Świętem Winobrania oraz Ogólnopolską Wystawą Królików.  

Tegoroczna edycja cieszyła się zainteresowaniem odwiedzających, mimo obostrzeń sanitarnych wprowadzonych przez organizatorów. Teren PODR-u swoimi stoiskami zabudowało ponad 200 wystawców. 

Targi tradycyjnie były okazją do wręczenia nagród dla najlepszych rolników oraz producentów żywności. Na ich szczególną rolę w ostatnim czasie uwagę zwróciła wojewoda Ewa Leniart.  

To dzięki polskim rolnikom nie musimy się martwić o dostawy żywności. Za to należą się słowa uznania wszystkim ludziom pracy polskiej wsi, którzy zapewnili poprawne funkcjonowanie państwa w czasie kryzysu – mówiła Ewa Leniart.  

Słowa uznania do najlepszych rolników skierowali także parlamentarzyści: senator Stanisław Ożóg oraz poseł Kazimierz Gołojuch. Po ich wystąpieniach wręczono nagrody w ramach AgroLigi.

W ostatnich latach reprezentanci naszego regionu wygrywali AgroLigę na szczeblu krajowym. W tym roku liczymy na podobne rezultaty – powiedział Robert Pieszczoch, dyr. Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. 

Agroliga to konkurs, który jest promocją dobrych przykładów w rolnictwie. W tym roku w kategorii “Rolnik” zwyciężyli: Wioletta i Artur Guzikowie, natomiast wicemistrzem został Krzysztof Naparała. W kategorii “Firma” triumfowało przedsiębiorstwo Leda Ser z Krowicy Samej, zaś tytuł wicemistrza otrzymało przedsiębiorstwo Anmar Piekarnia Drzewna z Rogóżna.

Wręczono także nagrody m.in. dla najlepszego doradcy ekologicznego, najlepszego gospodarstwa ekologicznego, a także dla najlepszej kompozycji kwiatowej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u