Polska szczęśliwych rodzin

Autor: Wielkopolski UW / Maciej Parysek 2020-10-16 09:20:45

Wielkopolski Urząd Wojewódzki był dziś gospodarzem wideokonferencji dotyczącej programu "Polska szczęśliwych rodzin" fundacji Narodowego Dnia Życia. „Polska szczęśliwych rodzin” to wieloletni program wspierania współpracy pomiędzy organizacjami zajmującymi się polityką prorodzinną w Polsce.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości, rząd Zjednoczonej Prawicy w centrum swoich działań postawił rodzinę – przywrócił jej godność, poprawił jej materialny byt, dowartościował rodziny wielodzietne, czyniąc z nich społeczny fundament, na którym budowana jest nasza wspólna przyszłość. Jestem przekonana, że dzięki dobrej współpracy wielu podmiotów – rządu, administracji rządowej, samorządów, ale też organizacji pozarządowych czy fundacji – dalej będziemy stwarzać warunki  - począwszy od małych, lokalnych wspólnot po instytucje centralne – które naszym rodzinom pozwolą żyć bezpiecznie i stabilnie, które umożliwią rozwój i samorealizację, które pomogą wychowywać i formować w duchu wartości. Dzięki temu razem wpłyniemy na naszą przyszłość, czyniąc Polskę bezpieczną i dostatnią dla kolejnych pokoleń. Jestem przekonana, że ten ważny projekt zainspiruje nas wszystkich do dobrych zmian - mówiła podczas otwarcia konferencji wicewojewoda wielkopolski ANeta Niestrawska.

Celem fundacji Narodowego Dnia Życia od lat jest budowa silnej społeczności Liderów Zmiany – czyli osób zajmujących się sprawami rodzin w instytucjach publicznych, w samorządach czy w organizacjach pozarządowych.

- Stawiamy rodzinę w centrum uwagi naszej wspólnoty. Program ma pomagać osobom zajmującym się rodziną na szczeblu ogólnokrajowym i lokalnym tworzyć rozwiązania, dzięki którym Polacy będą realizować swoje aspiracje w obszarze rodziny. Dla zdecydowanej większości naszych rodaków rodzina i dzieci to fundament osobistego poczucia szczęścia w życiu – mówił Jacek Sapa – założyciel i prezes zarządu fundacji Narodowego Dnia Życia.

Wśród prelegentów dzisiejszej wideokonferencji znaleźli się: Paweł Woliński, prezes Fundacji Mama i Tata, Paweł Soproniuk, Akademia Liderów Rzeczypospolitej, ks. Przemysław Drąg, kierownik Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin (KODR) przy Konferencji Episkopatu Polski, Michał Kot z Fundacji Republikańskiej oraz Renata Nicpoń certyfikowany coach, akredytowany przez International Coach Federation.

W ramach Programu „Polska szczęśliwych rodzin”, fundacja prowadzi spotkania w wielu regionach Polski, spotykając się z liderami lokalnych instytucji i organizacji. Pod koniec września podobne spotkanie odbyło się w Olsztynie. Można przeczytać o tym wydarzeniu tutaj: https://olsztyn.gosc.pl/doc/6537007.Program-Polska-szczesliwych-rodzin(odnośnik zewnętrzny)

Więcej o Programie Polska Szczęśliwych Rodzin oraz o spotkaniach Liderów Zmiany będzie można przeczytać na stronie www.dzienzycia.pl

© 2018 Super-Polska.pl stat4u