Odznaczenia i nagrody dla wielkopolskich nauczycieli

Autor: Wielkopolski UW / Jakub Monterial 2020-10-24 10:04:14

Kolejne odznaczenia dla wielkopolskich nauczycieli za zasługi w codziennej pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej wręczył dziś wicewojewoda Maciej Bieniek wspólnie z kuratorem oświaty Robertem Gawłem. Z rejonu Konina i Kalisza odebrało je 65 pedagogów.

Uroczystość odbyła się w dawnym pałacu Państwa Chrystowskich w Tłokini Kościelnej koło Opatówka. Podczas pierwszej części odbywającego się w reżimie sanitarnym wydarzenia, wicewojewoda Maciej Bieniek za zasługi w działalności na rzecz rozwoju oświaty udekorował: prezydenckim Złotym Krzyżem Zasługi – Konrada Czaję z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie; prezydenckim Brązowym Krzyżem Zasługi – Annę Dobropolską ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu.

Ponadto nauczycielom i pracownikom oświaty wicewojewoda wraz z kuratorem Robertem Gawłem wręczył osiem prezydenckich złotych medali za długoletnią służbę, cztery medale srebrne i dwa medale brązowe za długoletnią służbę, a także sześć nagród ministra edukacji. Z rejonu delegatur w Koninie i Kaliszu, wyróżniono dziś łącznie 65 pedagogów: dwoma krzyżami zasługi, czternastoma medalami za długoletnią służbę, dziesięcioma nagrodami ministra edukacji narodowej oraz czterdziestoma medalami Komisji Edukacji Narodowej.

W okolicznościowym adresie do uczestników uroczystości zwrócił się wojewoda Łukasz Mikołajczyk: „Sukcesy dorastających wychowanków, to w znacznej mierze zasługa Państwa mądrego nauczania. […] Z własnego doświadczenia dobrze znam pracę w zawodzie nauczyciela i wiem, z jaką odpowiedzialnością i wyzwaniami się wiąże. Doceniam, że wybrali Państwo tę niełatwą, ale też pełną satysfakcji ścieżkę zawodową, i łączę nadzieję, że zawsze będą spotykać się Państwo z uznaniem uczniów, rodziców i całego społeczeństwa”.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u