Policja reaguje adekwatnie do sytuacji

Autor: mat prasowe MSWiA 2020-10-29 08:43:12

Policja reagowała, reaguje i będzie reagować adekwatnie do sytuacji na wszelkie akty agresji. Jeśli ktoś łamie prawo musi się liczyć ze stanowczą reakcją Policji i państwa -  powiedział dziś (28 października br.) w Sejmie Maciej Wąsik, sekretarz stanu w MSWiA. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji odpowiadał na pytania posłów dotyczące działań Policji w sprawie ulicznych protestów, którym towarzyszyły oburzające ataki na kościoły i miejsca kultu religijnego.

Wiceminister Maciej Wąsik  podkreślił, że trwającym od kilku dni protestom ulicznym towarzyszyły wydarzenia oburzające. - Zanotowaliśmy 22 wtargnięcia na msze święte i zakłócenia mszy, 79 zdewastowanych elewacji kościelnych i budynków związanych z kultem religijnym. Zniszczone zostało też m.in. ogrodzenie jadłodajni, którą prowadzą siostry zakonne – wymieniał sekretarz stanu w MSWiA. 

W swoim  sejmowym wystąpieniu wiceszef resortu spraw wewnętrznych i administracji poinformował, że Policja w związku z atakami na kościoły i miejsca kultu zatrzymała 76 osób w celu postawienia zarzutów karnych.  - Policja prowadzi ponad 100 postępowań, żeby ustalić innych sprawców tych zdarzeń. Chodzi o tych, którzy obrażali uczucia religijne, atakowali Policję lub inne osoby postronne, a także o osoby, które niszczyły mienie – powiedział wiceminister Maciej Wąsik.  

- Policja działa w sposób adekwatny i prawidłowy. Nie widzę powodów, dla których mielibyśmy karać policjantów – zakończył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u