Sprzęt dla szpitala oraz otwarcie drogi w Ostrowie Wielkopolskim

Autor: Wielkopolski UW 2020-11-25 09:18:53

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podpisał dziś w Ostrowie Wielkopolskim umowę na dofinansowanie zakupu sprzętu laboratoryjnego dla szpitala oraz wziął udział w otwarciu drogi gminnej Czekanów - Karski dofinansowanej z Funduszu Dróg Samorządowych. Prócz wojewody w wydarzeniach uczestniczyli minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, posłowie na Sejm Katarzyna Sójka i Tomasz Ławniczak, przedstawiciele powiatu oraz lokalni samorządowcy.

Umowa dotyczyła dofinansowania zakupu sprzętu laboratoryjnego dla Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim, który umożliwi stworzenie w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej pracowni wykonującej badania w kierunku COVID-19. Dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu państwa wynosi 359 tys. zł. Czek został przekazany dyrektorowi szpitala Dariuszowi Bierle przez wojewodę wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka oraz minister Marlenę Maląg. Łącznie do ostrowskiego szpitala w ostatnim czasie trafiło ponad 6 mln zł.

Wojewoda uczestniczył także w otwarciu drogi Czekanów - Karski, która pełni ważną funkcję komunikacyjną dla gminy, dlatego też tak ważna była jej przebudowa, która została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3 mln 791 tys. zł. W latach 2019-2020 do gmin z powiatu ostrowskiego z FDS trafiło ponad 20 mln zł.

W ramach inwestycji między innymi poszerzono jezdnię, przebudowano dwa skrzyżowania z drogami powiatowymi, wykonano chodnik, postawiono dwa przystanki autobusowe z peronami, a także wykonano ciąg pieszo-rowerowy, co umożliwi poruszanie się mieszkańców z pobliskich miejscowości. Oddana dziś do użytku droga w istotny sposób poprawi komunikację zbiorową, co wpłynie na jakość życia mieszkańców regionu.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u