Dzięki dobrej współpracy subregion sądecki z kolejnym wsparciem z Funduszu Dróg Samorządowych

Autor: Małopolski UW 2020-11-28 09:49:56

W delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu odbyła się dziś uroczystość wręczenia samorządowcom czeków potwierdzających przyznanie dofinansowania w ramach dodatkowego naboru z Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020.

Czeki wręczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Towarzyszyli mu parlamentarzyści: Anna Paluch, Arkadiusz Mularczyk, Patryk Wicher. Obecny był także II wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.

Uroczystość miała charakter symboliczny. Ze względów sanitarnych uczestniczyli w niej wybrani samorządowcy reprezentujący regiony: gorlicki, nowosądecki, limanowski.


- Ideą rządu premiera M. Morawieckiego jest zrównoważony rozwój. Rozwój wszystkich miast, miejscowości, prowadzący do zwiększania szans społeczno-gospodarczych zarówno przedsiębiorców jak i mieszkańców. Obecni dzisiaj przedstawiciele parlamentarzystów oraz jednostek samorządu terytorialnego to dowód synergii. Pokazuje on, że razem możemy budować trwałe i silne relacje, które będą służyły mieszkańcom Małopolski - mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Przypomnijmy. W ramach naboru dodatkowego na rok 2020 zrealizowanych zostanie 60 zadań, a przekazane dofinansowanie wyniesie blisko 40 mln złotych.

- Byłbym niesprawiedliwy i nieuczciwy, gdybym nie powiedział, że przede wszystkim dobra współpraca z Panem Wojewodą i to, że Pan Wojewoda zawsze przychylnym okiem spogląda na Sądecczyznę, to jest efekt tego, że dzisiaj możemy się spotkać i przekazać promesy na kolejne inwestycje realizowane w naszym regionie – mówił wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.

W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli: starosta powiatu nowosądeckiego Marek Kwiatkowski, burmistrz Gorlic Rafał Kukla, burmistrz Krynicy Zdrój Piotr Ryba, wójt gminy Limanowa Jan Skrzekut oraz wójt gminy Korzenna Leszek Skowron.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u