Zawsze wierni Ojczyźnie. Wręczenie sztandaru Małopolskiemu Zarządowi Wojewódzkiemu Związku Żołnierzy Wojska Polskiego

Autor: Małopolski UW 2024-06-24 08:49:28

Na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu odbyła się uroczystość wręczenia sztandaru ufundowanego dla Małopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. W wydarzeniu udział wziął II wicewojewoda małopolski Ryszard Śmiałek. Obecna była również małopolska kurator oświaty Gabriela Olszowska.

Nadanie sztandaru to szczególny moment. To oddanie hołdu żołnierzom, którzy stali i stoją na straży bezpieczeństwa naszego kraju, „zawsze wierni Ojczyźnie” – jak głosi dewiza Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Dziękuję za Państwa zaangażowanie w obronę czci, honoru i godności żołnierza polskiego – mówi wicewojewoda małopolski Ryszard Śmiałek.
 

Po uroczystym rozpoczęciu odczytany został apel pamięci. Następnie obecny sztandar MZW ZŻ darowano Zespołowi Szkół nr 1 w Olkuszu, nowy zaś został poświęcony i wręczony. Uroczystość była także okazją do przekazania medali, odznaczeń i wyróżnień.  

Jak czytamy na stronie MZW ZŻ, wojewódzka organizacja związkowa liczy obecnie ok. 400 członków – żołnierzy, wdów i żon byłych żołnierzy zawodowych, zrzeszonych w 16 kołach terenowych.

Więcej o ZŻWP: https://malopolskazzwp.pl.tl/, https://www.zzwp.pl/dzialalnosc/

© 2018 Super-Polska.pl stat4u