PODKARPACCY STRAŻACY ODZNACZENI

Autor: Podkarpacki UW 2024-06-29 08:23:09

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbył się uroczysty apel z udziałem funkcjonariuszy, pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej oraz druhen i druhów z ochotniczych straży pożarnych województwa podkarpackiego.

Uroczystość była okazją do podziękowania strażakom za codzienną ofiarną służbę. W trakcie apelu 50 osób otrzymało odznaczenia państwowe, resortowe oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Wojewoda Teresa Kubas-Hul złożyła odznaczonym i wyróżnionym serdecznie gratulacje.

W związku z tym, że ostatni czas był bardzo trudny dla mieszkańców regionu, którzy musieli zmagać się z gwałtownymi zjawiskami pogodowymi, wojewoda podziękowała strażakom za pracę na terenach dotkniętych skutkami nawałnic.

– Na miejscu zastałam funkcjonariuszy Państwowej Spraży Pożarnej, strażaków ochotników, którzy ofiarnie, bez względu na porę wspierali naszych mieszkańców. Za to jeszcze raz serdecznie dziękuję. Zawsze podkreślam, że największy egzamin zdajemy wtedy, kiedy mamy do czynienia z sytuacjami nadzwyczajnymi, kiedy trzeba w porę zareagować. Strażacy zdają takie egzaminy wzorowo – mówiła wojewoda.

Za zaangażowanie dziękował również podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Tomasz Baran.

– Dziękuję wam za codzienną walkę z ogniem i za całe, jakże ogromne spektrum innych działań, mających na celu ochronę życia, zdrowia, mienia i środowiska. – powiedział st. bryg. Baran – Cieszymy się, że sympatia i zaufanie społeczne do strażaków utrzymuje się na wysokim poziomie. Jest to dowód zauważania naszego codziennego wysiłku oraz trudu tej służby.

Fot. Jerzy Żygadło, PUW w Rzeszowie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u