Wizyta Emira Państwa Katar w Polsce

Autor: Mazowiecki UW 2024-07-07 09:20:07

Z oficjalną wizytą w Polsce przebywa Jego Wysokość Szejk Tamim bin Hamad Al Thani, Emir Państwa Katar. Z tej okazji w uroczystości powitania przed Pałacem Prezydenckim uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki Robert Sitnik.

Podczas wizyty w Polsce Emir Państwa Katar ma zaplanowane m.in. spotkanie z Prezydentem RP oraz rozmowy plenarne delegacji. Tematem rozmów będzie bezpieczeństwo, zarówno w kontekście sytuacji na Bliskim Wschodzie, jak i w naszym regionie.

Prezydent Andrzej Duda przebywał w Katarze w maju tego roku, gdzie uczestniczył w Katarskim Forum Ekonomicznym. Spotkał się również z emirem Tamimem bin Hamadem Al Thani, odwiedził żołnierzy z Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku stacjonujących w bazie Al Udeid, z prezesem Qatar Investment Authority oraz szefem katarskiego Banku Centralnego szejkiem Bandarem bin Mohamedem al-Sanim. W marcu ubiegłego roku Prezydent Duda wziął z kolei udział w V Konferencji Organizacji Narodów Zjednoczonych w Katarze, która dotyczyła państw najsłabiej rozwiniętych (LDC5).

© 2018 Super-Polska.pl stat4u