Polecamy nasz bezpłatny newsletter. Zostawiając nam swój adres e-mail będziesz informowany o najważniejszych wiadomościach ukazujących się w naszej gazecie.
Subskrybcja bezpłatna! Aby zamówić newsletter wystarczy wpisać adres e-mail w polu poniżej.
To hasło, które widnieje na poświęconym dzisiaj sztandarze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Ośrodek ten, którego początki sięgają 1948 roku, stanowi ważne centrum edukacji, rehabilitacji i doradztwa dla dzieci i młodzieży z dysfunkcją wzroku. W Centrum Kongresowym ICE odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia istnienia Ośrodka. Wziął w nich udział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.
To hasło, które widnieje na poświęconym dzisiaj sztandarze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Ośrodek ten, którego początki sięgają 1948 roku, stanowi ważne centrum edukacji, rehabilitacji i doradztwa dla dzieci i młodzieży z dysfunkcją wzroku. W Centrum Kongresowym ICE odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia istnienia Ośrodka. Wziął w nich udział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.
Nowy rok szkolny 2018/2019 to kolejny etap wdrażania zmian w edukacji. Następna tura podwyżek dla nauczycieli, wsparcie finansowe dla samorządów, szerokopasmowy internet i multimedialne tablice w szkołach, a także nowa podstawa programowa dla kolejnych klas szkoły podstawowej oraz zmiany w egzaminach – to tylko kilka z elementów, które będą dotyczyć nadchodzącego roku szkolnego.
Nowy rok szkolny 2018/2019 to kolejny etap wdrażania zmian w edukacji. Następna tura podwyżek dla nauczycieli, wsparcie finansowe dla samorządów, szerokopasmowy internet i multimedialne tablice w szkołach, a także nowa podstawa programowa dla kolejnych klas szkoły podstawowej oraz zmiany w egzaminach – to tylko kilka z elementów, które będą dotyczyć nadchodzącego roku szkolnego.
W dniach 12-14 października Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wspólnie z Marszałkiem Senatu RP Stanisławem Karczewskim przebywała wraz z delegacją w Republice Islandii. Udział w uroczystości 10-lecia Szkoły Polskiej im. Janusza Korczaka w Reykjaviku, rozmowy z islandzkimi władzami na temat edukacji polskich uczniów oraz spotkania z przedstawicielami oświaty polonijnej – to główne tematy wizyty szefowej MEN na Islandii.
W dniach 12-14 października Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wspólnie z Marszałkiem Senatu RP Stanisławem Karczewskim przebywała wraz z delegacją w Republice Islandii. Udział w uroczystości 10-lecia Szkoły Polskiej im. Janusza Korczaka w Reykjaviku, rozmowy z islandzkimi władzami na temat edukacji polskich uczniów oraz spotkania z przedstawicielami oświaty polonijnej – to główne tematy wizyty szefowej MEN na Islandii.
18 października 2018 r. był wielkim świętem dla społeczności Szybowic w powiecie prudnickim. Tamtejsza Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich otrzymała sztandar.
W uroczystości uczestniczyła poseł Katarzyna Czochara, Wojewoda Opolski Adrian Czubak, władze lokalne i wielu zaproszonych gości.
18 października 2018 r. był wielkim świętem dla społeczności Szybowic w powiecie prudnickim. Tamtejsza Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich otrzymała sztandar.
W uroczystości uczestniczyła poseł Katarzyna Czochara, Wojewoda Opolski Adrian Czubak, władze lokalne i wielu zaproszonych gości.
Trwają warsztaty edukacyjne pod nazwą „Polscy Patrioci i ich wynalazki” odbywające się w ramach projektu wojewody Agaty Wojtyszek „Niepodległa Tech – wczoraj, dziś i jutro” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Trwają warsztaty edukacyjne pod nazwą „Polscy Patrioci i ich wynalazki” odbywające się w ramach projektu wojewody Agaty Wojtyszek „Niepodległa Tech – wczoraj, dziś i jutro” z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dariusz Drelich, wojewoda pomorski złożył życzenia i wręczył dziś pomorskim nauczycielom odznaczenia państwowe m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, krzyże zasługi i medale za długoletnią służbę.
Dariusz Drelich, wojewoda pomorski złożył życzenia i wręczył dziś pomorskim nauczycielom odznaczenia państwowe m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, krzyże zasługi i medale za długoletnią służbę.
„Dobrze Cię widzieć” – to hasło wielkiej kampanii społecznej, której celem jest ochrona, przede wszystkim dzieci, przed wypadkami na drogach. Ogólnopolska akcja wystartowała dziś (15 października) w szkole podstawowej w Kuźni Raciborskiej. 370 uczniów dostało odblaskowe kamizelki bezpieczeństwa. Takie same trafią wkrótce do każdego z ponad 3 milionów dziewczynek i chłopców ze szkół podstawowych w całej Polsce. Ambasadorem wyjątkowego przedsięwzięcia jest popularny aktor Cezary Pazura.
„Dobrze Cię widzieć” – to hasło wielkiej kampanii społecznej, której celem jest ochrona, przede wszystkim dzieci, przed wypadkami na drogach. Ogólnopolska akcja wystartowała dziś (15 października) w szkole podstawowej w Kuźni Raciborskiej. 370 uczniów dostało odblaskowe kamizelki bezpieczeństwa. Takie same trafią wkrótce do każdego z ponad 3 milionów dziewczynek i chłopców ze szkół podstawowych w całej Polsce. Ambasadorem wyjątkowego przedsięwzięcia jest popularny aktor Cezary Pazura.
W Teatrze im. Juliusza Osterwy odbyły się oficjalne obchody Dnia Edukacji Narodowej zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Lubuski.
W Teatrze im. Juliusza Osterwy odbyły się oficjalne obchody Dnia Edukacji Narodowej zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim. W wydarzeniu uczestniczył Wojewoda Lubuski.
Połowa października w szkołach i placówkach edukacyjnych upływa pod znakiem obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Pierwsza tego rodzaju uroczystość, w której wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, odbyła się w szkole podstawowej w Ostrowi Mazowieckiej.
Połowa października w szkołach i placówkach edukacyjnych upływa pod znakiem obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Pierwsza tego rodzaju uroczystość, w której wziął udział Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, odbyła się w szkole podstawowej w Ostrowi Mazowieckiej.
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wziął udział w uroczystej gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Oświęcimskim Centrum Kultury. Podczas wydarzenia wojewoda w mieniu prezydenta RP uhonorował odznaczeniem państwowym starostę oświęcimskiego Zbigniewa Starca.
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wziął udział w uroczystej gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Oświęcimskim Centrum Kultury. Podczas wydarzenia wojewoda w mieniu prezydenta RP uhonorował odznaczeniem państwowym starostę oświęcimskiego Zbigniewa Starca.
W czwartek, 11 października br. w Kancelarii Premiera z udziałem minister Anny Zalewskiej odbyła się ogólnopolska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W czwartek, 11 października br. w Kancelarii Premiera z udziałem minister Anny Zalewskiej odbyła się ogólnopolska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W sobotę, 6 października br. w gmachu MEN odbyło się inauguracyjne posiedzenie III kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej.
W sobotę, 6 października br. w gmachu MEN odbyło się inauguracyjne posiedzenie III kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej.
Podwójna uroczystość w Ładach – jubileusz szkoły podstawowej im. ks. J. Poniatowskiego, a także otwarcie nowego kompleksu szkolno-przedszkolnego, zgromadziła uczniów, nauczycieli rodziców oraz mieszkańców tej gminy. W wydarzeniu udział wziął m.in. Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.
Podwójna uroczystość w Ładach – jubileusz szkoły podstawowej im. ks. J. Poniatowskiego, a także otwarcie nowego kompleksu szkolno-przedszkolnego, zgromadziła uczniów, nauczycieli rodziców oraz mieszkańców tej gminy. W wydarzeniu udział wziął m.in. Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.
Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Pinkasem zainaugurowała dziś, 1 października br. Ogólnopolski Dzień Tornistra wspólnie z uczniami i kadrą pedagogiczną Szkoły Podstawowej nr 316 na warszawskim Bemowie
Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Pinkasem zainaugurowała dziś, 1 października br. Ogólnopolski Dzień Tornistra wspólnie z uczniami i kadrą pedagogiczną Szkoły Podstawowej nr 316 na warszawskim Bemowie
Szkoły podstawowe w Opatówku, Sierzchowie, Kościelcu, Biskupicach Ołobocznych, Grudzielcu oraz Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Wolicy zostaną jeszcze w tym roku podłączone do szybkiego Internetu w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Umowy w tej sprawie podpisano dziś w delegaturze Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kaliszu. W uroczystości podpisania umów uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.
Szkoły podstawowe w Opatówku, Sierzchowie, Kościelcu, Biskupicach Ołobocznych, Grudzielcu oraz Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Wolicy zostaną jeszcze w tym roku podłączone do szybkiego Internetu w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Umowy w tej sprawie podpisano dziś w delegaturze Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kaliszu. W uroczystości podpisania umów uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.
Ognik to nazwa specjalnej sali, które ma za zadanie przybliżać dzieciom z podstawówek bezpieczeństwo przeciwpożarowe . Ogniki tworzone są w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”. Kolejny - czwarty w województwie i pierwszy w Trójmieście - powstał w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. W otwarciu uczestniczył Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.
Ognik to nazwa specjalnej sali, które ma za zadanie przybliżać dzieciom z podstawówek bezpieczeństwo przeciwpożarowe . Ogniki tworzone są w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”. Kolejny - czwarty w województwie i pierwszy w Trójmieście - powstał w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. W otwarciu uczestniczył Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.
W poniedziałek, 10 września br. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i wiceminister Marzena Machałek wzięły udział w Kongresie Rozwoju Systemu Edukacji. Organizatorem wydarzenia z udziałem blisko tysiąca osób była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), która od 25 lat zarządza w Polsce międzynarodowymi programami edukacyjnymi, m.in. największym unijnym przedsięwzięciem w tym sektorze – programem Erasmus+.
W poniedziałek, 10 września br. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i wiceminister Marzena Machałek wzięły udział w Kongresie Rozwoju Systemu Edukacji. Organizatorem wydarzenia z udziałem blisko tysiąca osób była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), która od 25 lat zarządza w Polsce międzynarodowymi programami edukacyjnymi, m.in. największym unijnym przedsięwzięciem w tym sektorze – programem Erasmus+.
Nowy rok szkolny 2018/2019 to kolejny etap wdrażania zmian w edukacji. Następna tura podwyżek dla nauczycieli, wsparcie finansowe dla samorządów, szerokopasmowy internet i multimedialne tablice w szkołach, a także nowa podstawa programowa dla kolejnych klas szkoły podstawowej oraz zmiany w egzaminach – to tylko kilka z elementów, które będą dotyczyć nadchodzącego roku szkolnego.
Nowy rok szkolny 2018/2019 to kolejny etap wdrażania zmian w edukacji. Następna tura podwyżek dla nauczycieli, wsparcie finansowe dla samorządów, szerokopasmowy internet i multimedialne tablice w szkołach, a także nowa podstawa programowa dla kolejnych klas szkoły podstawowej oraz zmiany w egzaminach – to tylko kilka z elementów, które będą dotyczyć nadchodzącego roku szkolnego.
Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w środę, 25 lipca br. odwiedziła harcerzy, którzy wypoczywają w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce koło Chojnic w województwie pomorskim.
Szefowa MEN spotkała się tam z polską grupą zuchów z Irlandii oraz harcerzami z Chojnic, którzy brali udział w usuwaniu skutków zeszłorocznej nawałnicy na tym terenie.
Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w środę, 25 lipca br. odwiedziła harcerzy, którzy wypoczywają w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce koło Chojnic w województwie pomorskim.
Szefowa MEN spotkała się tam z polską grupą zuchów z Irlandii oraz harcerzami z Chojnic, którzy brali udział w usuwaniu skutków zeszłorocznej nawałnicy na tym terenie.
W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się dzisiaj pierwsza w tym roku edycja zainaugurowanej przez Wojewodę Śląskiego akcji „Wakacje w ŚUW”.
W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się dzisiaj pierwsza w tym roku edycja zainaugurowanej przez Wojewodę Śląskiego akcji „Wakacje w ŚUW”.
Blisko 1000 uczniów i niemal 150 nauczycieli zakwalifikowało się do pierwszego etapu konkursu „Nauka dla Ciebie”. Teraz opiekunowie 73 drużyn wezmą udział w seminariach on-line, podczas których dowiedzą się, jak stosować metodę naukową, samodzielnie tworzyć pomoce edukacyjne oraz jak przygotować konspekt projektu badawczego. Autorzy najlepszych konspektów wezmą udział w Letniej Szkole Prototypowania, a po przesłaniu prac konkursowych, powalczą o atrakcyjne nagrody. Konkurs „Nauka dla Ciebie” to jeden z projektów realizowanych w ramach III filaru tzw. Strategii Gowina – Nauka dla Ciebie – społeczna odpowiedzialność nauki.
Blisko 1000 uczniów i niemal 150 nauczycieli zakwalifikowało się do pierwszego etapu konkursu „Nauka dla Ciebie”. Teraz opiekunowie 73 drużyn wezmą udział w seminariach on-line, podczas których dowiedzą się, jak stosować metodę naukową, samodzielnie tworzyć pomoce edukacyjne oraz jak przygotować konspekt projektu badawczego. Autorzy najlepszych konspektów wezmą udział w Letniej Szkole Prototypowania, a po przesłaniu prac konkursowych, powalczą o atrakcyjne nagrody. Konkurs „Nauka dla Ciebie” to jeden z projektów realizowanych w ramach III filaru tzw. Strategii Gowina – Nauka dla Ciebie – społeczna odpowiedzialność nauki.
Prawie 5 mln uczniów i słuchaczy (4.975.034) z ponad 27 tys. szkół (27.245) dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpocznie jutro wakacje.
W piątek, 22 czerwca kończą się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało podsumowanie najważniejszych zmian w roku szkolnym 2017/2018./Posłuchaj wypowiedzi pani minister/
Prawie 5 mln uczniów i słuchaczy (4.975.034) z ponad 27 tys. szkół (27.245) dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpocznie jutro wakacje.
W piątek, 22 czerwca kończą się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkołach. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało podsumowanie najważniejszych zmian w roku szkolnym 2017/2018./Posłuchaj wypowiedzi pani minister/
W Zespole Szkół w Cybince odbyło się wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak pogratulował uczniom sukcesów w nauce i życzył udanych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
W Zespole Szkół w Cybince odbyło się wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak pogratulował uczniom sukcesów w nauce i życzył udanych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa podsumowująca rok szkolny 2017/2018. Na spotkaniu z udziałem wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka i lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk informowano też o przygotowaniach służb do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży.
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa podsumowująca rok szkolny 2017/2018. Na spotkaniu z udziałem wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka i lubelskiego kuratora oświaty Teresy Misiuk informowano też o przygotowaniach służb do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży.
Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński wziął udział w zakończeniu roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciepłowodach. Wicewojewoda podziękował nauczycielom za zaangażowanie, sumienną pracę dydaktyczno-wychowawczą oraz troskę o rozwój dzieci i młodzieży. Podczas uroczystości, uczniowie otrzymali nagrody za osiągnięcia w nauce i sporcie oraz życzenia udanego, bezpiecznego letniego odpoczynku.
Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński wziął udział w zakończeniu roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciepłowodach. Wicewojewoda podziękował nauczycielom za zaangażowanie, sumienną pracę dydaktyczno-wychowawczą oraz troskę o rozwój dzieci i młodzieży. Podczas uroczystości, uczniowie otrzymali nagrody za osiągnięcia w nauce i sporcie oraz życzenia udanego, bezpiecznego letniego odpoczynku.
Bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń, nowych znajomości i przygód życzył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Rypinie podczas wojewódzkiego zakończenia roku szkolnego 2017/2018.
Bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń, nowych znajomości i przygód życzył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Rypinie podczas wojewódzkiego zakończenia roku szkolnego 2017/2018.
Wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz wzięła dziś udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2017/2018 połączonym z jubileuszem 60-lecia Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie.
Wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz wzięła dziś udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2017/2018 połączonym z jubileuszem 60-lecia Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie.
Dzisiaj dla 500 tys. uczniów z województwa śląskiego zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2017/2018. Po 10 miesiącach ciężkiej pracy uczniowie rozpoczęli upragnione i wyjątkowo długie, bo trwające 73 dni, wakacje. Z uśmiechem na twarzy rok szkolny pożegnały między innymi dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Orzeszu. W uroczystości zakończenia roku szkolnego w tej placówce wziął udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.
Dzisiaj dla 500 tys. uczniów z województwa śląskiego zabrzmiał ostatni dzwonek w roku szkolnym 2017/2018. Po 10 miesiącach ciężkiej pracy uczniowie rozpoczęli upragnione i wyjątkowo długie, bo trwające 73 dni, wakacje. Z uśmiechem na twarzy rok szkolny pożegnały między innymi dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Orzeszu. W uroczystości zakończenia roku szkolnego w tej placówce wziął udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.
Uczniowie mazowieckich szkół zakończyli kolejny rok edukacji. Dyrektorzy i nauczyciele podsumowali zdobyte osiągnięcia, wyróżniając najlepszych uczniów. W uroczystej gali z tej okazji, która odbyła się w Instytucie Głuchoniemych w Warszawie wziął udział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera
Uczniowie mazowieckich szkół zakończyli kolejny rok edukacji. Dyrektorzy i nauczyciele podsumowali zdobyte osiągnięcia, wyróżniając najlepszych uczniów. W uroczystej gali z tej okazji, która odbyła się w Instytucie Głuchoniemych w Warszawie wziął udział Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera
Minister Edukacji Narodowej uczestniczyła dziś, 22 czerwca br. w ogólnopolskim zakończeniu roku szkolnego 2017/2018, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej. Podczas uroczystości wręczyła wyróżnienia dla laureatów konkursów przedmiotowych i najlepszych uczniów.
Minister Edukacji Narodowej uczestniczyła dziś, 22 czerwca br. w ogólnopolskim zakończeniu roku szkolnego 2017/2018, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowi Mazowieckiej. Podczas uroczystości wręczyła wyróżnienia dla laureatów konkursów przedmiotowych i najlepszych uczniów.
Gratuluję wszystkim dzieciom i dziękuję nauczycielom za wysiłek, który wkładają w edukację dzieci – powiedział szef rządu podczas piątkowej uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca w podwarszawskich Ząbkach.
Gratuluję wszystkim dzieciom i dziękuję nauczycielom za wysiłek, który wkładają w edukację dzieci – powiedział szef rządu podczas piątkowej uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca w podwarszawskich Ząbkach.
Przypominamy, że wstrzymywanie wydawania uczniom i absolwentom świadectw szkolnych promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły z powodu między innymi: nieuiszczenia opłaty za świadectwo, nieuiszczenia dobrowolnej opłaty na radę rodziców czy braku przedłożenia przez absolwenta tzw. obiegówki, są niezgodne z prawem.
Przypominamy, że wstrzymywanie wydawania uczniom i absolwentom świadectw szkolnych promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły z powodu między innymi: nieuiszczenia opłaty za świadectwo, nieuiszczenia dobrowolnej opłaty na radę rodziców czy braku przedłożenia przez absolwenta tzw. obiegówki, są niezgodne z prawem.
Wojewoda Agata Wojtyszek podpisała umowę na IV etap inwestycji związanej z przebudową i termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchedniowie.
Wojewoda Agata Wojtyszek podpisała umowę na IV etap inwestycji związanej z przebudową i termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchedniowie.
W niekonwencjonalnej, musicalowej formie, uczniowie Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 z Ostródy zaprezentowali w Olsztynie ponad tysiącletnie dzieje Polski. Spektakl odbył się w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych. Wcześniej prezentowany był w Ostródzie.Właśnie po tamtym występie warmińsko-mazurski kurator oświaty oraz wojewoda warmińsko-mazurski postanowili zaprosić ich do Olsztyna.
W niekonwencjonalnej, musicalowej formie, uczniowie Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 z Ostródy zaprezentowali w Olsztynie ponad tysiącletnie dzieje Polski. Spektakl odbył się w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych. Wcześniej prezentowany był w Ostródzie.Właśnie po tamtym występie warmińsko-mazurski kurator oświaty oraz wojewoda warmińsko-mazurski postanowili zaprosić ich do Olsztyna.
Kolejny raz mazowieccy policjanci zorganizowali festyn dla dzieci, młodzieży i dorosłych „Bezpieczna kąpiel” poświęcony bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku. Festyn był też okazją do przekazania pułtuskim policjantom nowoczesnej łodzi do patrolowania Narwi oraz defibrylatora. Wszystko dla zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym nad rzeką. Akcja została przeprowadzona w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”.
Kolejny raz mazowieccy policjanci zorganizowali festyn dla dzieci, młodzieży i dorosłych „Bezpieczna kąpiel” poświęcony bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku. Festyn był też okazją do przekazania pułtuskim policjantom nowoczesnej łodzi do patrolowania Narwi oraz defibrylatora. Wszystko dla zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym nad rzeką. Akcja została przeprowadzona w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”.
Dzieci ze szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego bawiły się dziś na festynie zorganizowanym w ogrodzie sąsiadującym z Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim.
Dzieci ze szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego bawiły się dziś na festynie zorganizowanym w ogrodzie sąsiadującym z Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim.
Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała dziś wstępne informacje o wynikach tegorocznego egzaminu gimnazjalnego.
Egzamin gimnazjalny przeprowadzony był od 18 do 20 kwietnia 2018 r. i przystąpiło do niego około 344 000 spośród około 351 000 uczniów III klas gimnazjum (ok. 98%).
Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała dziś wstępne informacje o wynikach tegorocznego egzaminu gimnazjalnego.
Egzamin gimnazjalny przeprowadzony był od 18 do 20 kwietnia 2018 r. i przystąpiło do niego około 344 000 spośród około 351 000 uczniów III klas gimnazjum (ok. 98%).
300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry start” dla każdego uczącego się dziecka. Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody. Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin w tym roku. Wsparciem zostanie objętych 4,6 mln uczniów.
300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry start” dla każdego uczącego się dziecka. Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody. Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin w tym roku. Wsparciem zostanie objętych 4,6 mln uczniów.
Inscenizacja historyczna przygotowana przez uczniów, taniec z flagą do melodii „Szybuj Orle” oraz patriotyczne utwory muzyczne, to niektóre z wydarzeń w ramach programu „Mazowieckie – historia Niepodległości”. W uroczystościach w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej udział wzięli m.in. Sylwester Dąbrowski, Wicewojewoda Mazowiecki oraz Dorota Skrzypek, Mazowiecki Wicekurator Oświaty.
Inscenizacja historyczna przygotowana przez uczniów, taniec z flagą do melodii „Szybuj Orle” oraz patriotyczne utwory muzyczne, to niektóre z wydarzeń w ramach programu „Mazowieckie – historia Niepodległości”. W uroczystościach w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej udział wzięli m.in. Sylwester Dąbrowski, Wicewojewoda Mazowiecki oraz Dorota Skrzypek, Mazowiecki Wicekurator Oświaty.
Inscenizacja historyczna przygotowana przez uczniów oraz kontekst historyczny „Ku Niepodległej” pod przewodnictwem prof. Radosława Lolo, to niektóre z wydarzeń w ramach programu „Mazowieckie – historia Niepodległości”. W uroczystościach w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Pułtusku udział wzięli m.in. Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki oraz Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.
Inscenizacja historyczna przygotowana przez uczniów oraz kontekst historyczny „Ku Niepodległej” pod przewodnictwem prof. Radosława Lolo, to niektóre z wydarzeń w ramach programu „Mazowieckie – historia Niepodległości”. W uroczystościach w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Pułtusku udział wzięli m.in. Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki oraz Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.
Minister Anna Zalewska skierowała dziś do rodziców i opiekunów uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum list dotyczący rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.
Minister Anna Zalewska skierowała dziś do rodziców i opiekunów uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum list dotyczący rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.
W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się podsumowanie konkursów Literacko-filmowego i plastycznego organizowanych przez Posła na Sejm RP Katarzynę Czocharę przy współorganizacji Opolskiego Kuratora Oświaty Michała Sieka i Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Prudniku oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr1 – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Prudniku. W wydarzeniu udział brała wicewojewoda opolski Violetta Porowska.
W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się podsumowanie konkursów Literacko-filmowego i plastycznego organizowanych przez Posła na Sejm RP Katarzynę Czocharę przy współorganizacji Opolskiego Kuratora Oświaty Michała Sieka i Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Prudniku oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr1 – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Prudniku. W wydarzeniu udział brała wicewojewoda opolski Violetta Porowska.
Za nami drugi sezon akcji Poczytajki, w ramach której znani i lubiani czytają najmłodszym bajki. W ostatniej, przedwakacyjnej odsłonie wydarzenia, udział wzięła Joanna Maksymowicz - Raczyńska, czyli Jona Ardyn. Przygotowała dla dzieci niesamowitą niespodziankę.
Za nami drugi sezon akcji Poczytajki, w ramach której znani i lubiani czytają najmłodszym bajki. W ostatniej, przedwakacyjnej odsłonie wydarzenia, udział wzięła Joanna Maksymowicz - Raczyńska, czyli Jona Ardyn. Przygotowała dla dzieci niesamowitą niespodziankę.
Inscenizacja historyczna przygotowana przez uczniów oraz Sadzenie Jubileuszowego Dębu Pomnika, to niektóre z wydarzeń realizowanych w ramach programu „Mazowieckie – historia Niepodległości”. W uroczystościach w Szkole Podstawowej nr 10 w Siedlcach udział wzięli Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska oraz Zastępca Prezydenta Siedlec Anna Sochacka.
Inscenizacja historyczna przygotowana przez uczniów oraz Sadzenie Jubileuszowego Dębu Pomnika, to niektóre z wydarzeń realizowanych w ramach programu „Mazowieckie – historia Niepodległości”. W uroczystościach w Szkole Podstawowej nr 10 w Siedlcach udział wzięli Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska oraz Zastępca Prezydenta Siedlec Anna Sochacka.
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczył, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, puchary zwycięzcom konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”. Była to już 14. edycja konkursu, w którym wzięli udział dzieci i młodzież z Dolnego Śląska. W organizację wydarzenia zaangażowani byli m.in. samorządowcy, strażacy, policjanci i inni przedstawiciele służb.
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczył, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, puchary zwycięzcom konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”. Była to już 14. edycja konkursu, w którym wzięli udział dzieci i młodzież z Dolnego Śląska. W organizację wydarzenia zaangażowani byli m.in. samorządowcy, strażacy, policjanci i inni przedstawiciele służb.
W Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rogóżu w ramach Projektu „Młodzi Wędkarze” Państwowa Straż Rybacka zorganizowała szkolenie oraz egzamin na kartę wędkarską. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.
W Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rogóżu w ramach Projektu „Młodzi Wędkarze” Państwowa Straż Rybacka zorganizowała szkolenie oraz egzamin na kartę wędkarską. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.
Ostatnie z cyklu spotkań w ramach projektu Wojewody Świętokrzyskiego „Korowód Niepodległości” odbyło się w Suchedniowie. Wicewojewoda Andrzej Bętkowski spotkał się z uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica”.
Ostatnie z cyklu spotkań w ramach projektu Wojewody Świętokrzyskiego „Korowód Niepodległości” odbyło się w Suchedniowie. Wicewojewoda Andrzej Bętkowski spotkał się z uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica”.
Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu otrzymała na rozbudowę ponad 220 tys. zł wsparcia. Wniosek o dofinansowanie inwestycji złożył do Prezesa Rady Ministrów wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Dziś osobiście przekazał tę decyzję na ręce dyrektora szkoły Wojciecha Helaka.
Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu otrzymała na rozbudowę ponad 220 tys. zł wsparcia. Wniosek o dofinansowanie inwestycji złożył do Prezesa Rady Ministrów wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Dziś osobiście przekazał tę decyzję na ręce dyrektora szkoły Wojciecha Helaka.
Polonezem na 40 par uczniowie z Zespołu Szkół numer 3 w Olsztynie uczcili zbliżające się Święto Flagi. Jak powiedziała dyrektor szkoły, Pani Jadwiga Baczewska, tancerzy byłoby jeszcze więcej, ale znaczną część sali trzeba było pozostawić widzom, wśród których byli m.in. wojewoda Artur Chojecki, dyrektor Biura Wojewody Agnieszka Warakomska-Poczobutt, kurator oświaty Krzysztof M. Nowacki, czy proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego ks. prał. Józef Romanowski.
Polonezem na 40 par uczniowie z Zespołu Szkół numer 3 w Olsztynie uczcili zbliżające się Święto Flagi. Jak powiedziała dyrektor szkoły, Pani Jadwiga Baczewska, tancerzy byłoby jeszcze więcej, ale znaczną część sali trzeba było pozostawić widzom, wśród których byli m.in. wojewoda Artur Chojecki, dyrektor Biura Wojewody Agnieszka Warakomska-Poczobutt, kurator oświaty Krzysztof M. Nowacki, czy proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego ks. prał. Józef Romanowski.