Wojsko-Policja-Straż



Podsumowanie wojewódzkiego etapu zawodów "Dzielnicowy Roku"

W imieniu wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka, II wicewojewoda Mariusz Trepka wziął udział w uroczystym zakończeniu wojewódzkich eliminacji do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych - „Dzielnicowy Roku”.

Podsumowanie wojewódzkiego etapu zawodów "Dzielnicowy Roku"

W imieniu wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka, II wicewojewoda Mariusz Trepka wziął udział w uroczystym zakończeniu wojewódzkich eliminacji do XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych - „Dzielnicowy Roku”.

Obywatel USA zatrzymany za próbę przemytu

21 września, na przejściu granicznym w Hrebennem, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili próbę przemytu 2709 paczek papierosów, wartych ponad 35 tys. złotych. Kontrabandę, ukrytą pod podłogą samochodu, próbował wwieźć do Polski obywatel USA.

Obywatel USA zatrzymany za próbę przemytu

21 września, na przejściu granicznym w Hrebennem, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili próbę przemytu 2709 paczek papierosów, wartych ponad 35 tys. złotych. Kontrabandę, ukrytą pod podłogą samochodu, próbował wwieźć do Polski obywatel USA.

Straż Graniczna rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą z Podkarpacia

21 września funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się przerabianiem polskich dowodów osobistych i paszportów oraz handlem bronią i towarami akcyzowymi.

Straż Graniczna rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą z Podkarpacia

21 września funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się przerabianiem polskich dowodów osobistych i paszportów oraz handlem bronią i towarami akcyzowymi.

Funkcjonariusze SG szkolili się i współzawodniczyli w Kłodzku

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału SG zajęli 3 miejsce w zawodach wysokościowych o Puchar Dowódcy 22. Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka. Uczestniczyli ponadto w „Szkoleniu wysokościowym dla służb mundurowych”.

Funkcjonariusze SG szkolili się i współzawodniczyli w Kłodzku

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału SG zajęli 3 miejsce w zawodach wysokościowych o Puchar Dowódcy 22. Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka. Uczestniczyli ponadto w „Szkoleniu wysokościowym dla służb mundurowych”.

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA OBJĘŁA PIĘĆ KOLEJNYCH WOJEWÓDZTW

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona w kolejnych pięciu województwach: opolskim, wielkopolskim, podkarpackim, mazowieckim i zachodniopomorskim. Każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył. Zgłoszenia trafią do policjantów, którzy regularnie będą sprawdzać wskazane miejsca.

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA OBJĘŁA PIĘĆ KOLEJNYCH WOJEWÓDZTW

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona w kolejnych pięciu województwach: opolskim, wielkopolskim, podkarpackim, mazowieckim i zachodniopomorskim. Każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył. Zgłoszenia trafią do policjantów, którzy regularnie będą sprawdzać wskazane miejsca.

Strażacy promują bezpieczeństwo na Verva Street Racing

Verva Street Racing 2016 – Narodowy Festiwal Motoryzacji zorganizowany 17 września na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie przyciągnął rekordową liczbę 110 tys. uczestników. Jego gospodarzem był PKN Orlen. Na tym jedynym w swoim rodzaju pikniku motoryzacyjnym największą atrakcję stanowiły oczywiście… historyczne i współczesne pojazdy. Ich sumaryczna moc wyniosła 250 tys. KM. Ta całodzienna i bezpłatna wystawa aut jest wyjątkową i największą tego typu imprezą w naszym rejonie Europy. Przyszły na nią całe rodziny.

Strażacy promują bezpieczeństwo na Verva Street Racing

Verva Street Racing 2016 – Narodowy Festiwal Motoryzacji zorganizowany 17 września na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie przyciągnął rekordową liczbę 110 tys. uczestników. Jego gospodarzem był PKN Orlen. Na tym jedynym w swoim rodzaju pikniku motoryzacyjnym największą atrakcję stanowiły oczywiście… historyczne i współczesne pojazdy. Ich sumaryczna moc wyniosła 250 tys. KM. Ta całodzienna i bezpłatna wystawa aut jest wyjątkową i największą tego typu imprezą w naszym rejonie Europy. Przyszły na nią całe rodziny.

Okręty NATO w Gdyni

W piątek do Gdyni z wizytą roboczą wpłynęły trzy okręty wojenne które wchodzą w skład Stałego Zespołu Okrętów NATO SNMG1.

Okręty NATO w Gdyni

W piątek do Gdyni z wizytą roboczą wpłynęły trzy okręty wojenne które wchodzą w skład Stałego Zespołu Okrętów NATO SNMG1.

KOLEJNY POSTERUNEK POLICJI W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM ZOSTAŁ PRZYWRÓCONY

Posterunek Policji w Czyżewie został przywrócony i otwarty dla mieszkańców. Placówka umożliwi stały kontakt obywateli z Policją. Dzięki temu mieszkańcy miasta i gminy Czyżew uzyskają łatwiejszy dostęp i możliwość kontaktu z własnym dzielnicowym.

KOLEJNY POSTERUNEK POLICJI W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM ZOSTAŁ PRZYWRÓCONY

Posterunek Policji w Czyżewie został przywrócony i otwarty dla mieszkańców. Placówka umożliwi stały kontakt obywateli z Policją. Dzięki temu mieszkańcy miasta i gminy Czyżew uzyskają łatwiejszy dostęp i możliwość kontaktu z własnym dzielnicowym.

Wiceminister Jarosław Zieliński spotkał się z funkcjonariuszami z Giżycka, którzy ucierpieli podczas interwencji

Spotkanie ministra z policjantami odbyło się w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Dwie policjantki oraz policjant zostali zaatakowani przez pijanych i agresywnych oficerów wojska w takcie podejmowanej interwencji. Na polecenie Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych wobec napastników została już wszczęta procedura wydalenia ze służby. Poszkodowani opuścili już szpital.

Wiceminister Jarosław Zieliński spotkał się z funkcjonariuszami z Giżycka, którzy ucierpieli podczas interwencji

Spotkanie ministra z policjantami odbyło się w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Dwie policjantki oraz policjant zostali zaatakowani przez pijanych i agresywnych oficerów wojska w takcie podejmowanej interwencji. Na polecenie Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych wobec napastników została już wszczęta procedura wydalenia ze służby. Poszkodowani opuścili już szpital.

Święto 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej

Serdecznie dziękuję za Państwa pracę i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków zawodowych. Dzięki temu mieszkańcy województwa lubuskiego i całej Polski mogą czuć się bezpiecznie- mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas Święta 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

Święto 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej

Serdecznie dziękuję za Państwa pracę i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków zawodowych. Dzięki temu mieszkańcy województwa lubuskiego i całej Polski mogą czuć się bezpiecznie- mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas Święta 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

Święto 1 Regionalnej Bazy Logistycznej

1 Regionalna Baza Logistyczna - jedna z największych jednostek logistycznych, jako jedyna w Polsce zaopatruje wszystkie rodzaje sił zbrojnych: Wojska Lądowe, Marynarkę Wojenną, Siły Powietrzne, Wojska Specjalne i Obrony Terytorialnej.

Święto 1 Regionalnej Bazy Logistycznej

1 Regionalna Baza Logistyczna - jedna z największych jednostek logistycznych, jako jedyna w Polsce zaopatruje wszystkie rodzaje sił zbrojnych: Wojska Lądowe, Marynarkę Wojenną, Siły Powietrzne, Wojska Specjalne i Obrony Terytorialnej.

ORP Gen. T. Kościuszko kończy misję i wraca do Gdyni

Fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko kończy swoją dwumiesięczną misję na Morzu Śródziemnym, Egejskim oraz Czarnym, której celem była ochrona południowych granic NATO. W piątek, 16 września, o godz. 10:00, okręt powrócił do portu wojennego w Gdyni.

ORP Gen. T. Kościuszko kończy misję i wraca do Gdyni

Fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko kończy swoją dwumiesięczną misję na Morzu Śródziemnym, Egejskim oraz Czarnym, której celem była ochrona południowych granic NATO. W piątek, 16 września, o godz. 10:00, okręt powrócił do portu wojennego w Gdyni.

Uroczyste otwarcie Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie

W Chorzowie dokonano dzisiaj oficjalnego otwarcia Centrum Edukacji Przeciwpożarowej, będącego jednym z najnowocześniejszych centrów edukacyjnych w Polsce. Po zakończeniu części oficjalnej zaproszeni goście, wśród których był m.in. wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Jeremi Szczygłowski, będący jednym z głównych pomysłodawców przedsięwzięcia, komendant miejski PSP w Chorzowie brygadier Janusz Gancarczyk, prezydent Chorzowa Andrzej Kotala oraz śląski kurator oświaty Urszula Bauer, mieli okazję jako jedni z pierwszych gości zwiedzać ten mieszczący się pod ziemią, innowacyjny obiekt.

Uroczyste otwarcie Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie

W Chorzowie dokonano dzisiaj oficjalnego otwarcia Centrum Edukacji Przeciwpożarowej, będącego jednym z najnowocześniejszych centrów edukacyjnych w Polsce. Po zakończeniu części oficjalnej zaproszeni goście, wśród których był m.in. wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Jeremi Szczygłowski, będący jednym z głównych pomysłodawców przedsięwzięcia, komendant miejski PSP w Chorzowie brygadier Janusz Gancarczyk, prezydent Chorzowa Andrzej Kotala oraz śląski kurator oświaty Urszula Bauer, mieli okazję jako jedni z pierwszych gości zwiedzać ten mieszczący się pod ziemią, innowacyjny obiekt.

Kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

Moim zadaniem jest doprowadzenie do tego, żeby dzielnicowy był policjantem pierwszego kontaktu - powiedział Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych podczas prezentacji mobilnej aplikacji umożliwiającej wyszukanie dzielnicowego.

Kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki

Moim zadaniem jest doprowadzenie do tego, żeby dzielnicowy był policjantem pierwszego kontaktu - powiedział Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych podczas prezentacji mobilnej aplikacji umożliwiającej wyszukanie dzielnicowego.

EUROPEJSKA KONWENCJA SZEFÓW POLICJI

Komendant Główny Policji, nadinsp. Jarosław Szymczyk w dniach 14 i 15 września br. uczestniczy w Europejskiej Konwencji Szefów Policji w siedzibie głównej Europolu w Hadze.

EUROPEJSKA KONWENCJA SZEFÓW POLICJI

Komendant Główny Policji, nadinsp. Jarosław Szymczyk w dniach 14 i 15 września br. uczestniczy w Europejskiej Konwencji Szefów Policji w siedzibie głównej Europolu w Hadze.

Konferencja naukowa w WIM

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz uczestniczył w Warszawie w inauguracji konferencji "TACMED-WIM"- I konferencji zakresu medycyny pola walki organizowanej przez Wojskowy Instytut Medyczny, Departament Wojskowej Służby Zdrowia MON oraz Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych.

Konferencja naukowa w WIM

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz uczestniczył w Warszawie w inauguracji konferencji "TACMED-WIM"- I konferencji zakresu medycyny pola walki organizowanej przez Wojskowy Instytut Medyczny, Departament Wojskowej Służby Zdrowia MON oraz Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych.

Policjanci z Suśca rozpoczęli pracę w nowym posterunku

Minister Mariusz Błaszczak w ramach wizyty w województwie lubelskim wziął udział w oficjalnym otwarciu kolejnego posterunku Policji. Tym razem do użytku została oddana jednostka w Suścu, leżącym nieopodal Tomaszowa Lubelskiego.

Policjanci z Suśca rozpoczęli pracę w nowym posterunku

Minister Mariusz Błaszczak w ramach wizyty w województwie lubelskim wziął udział w oficjalnym otwarciu kolejnego posterunku Policji. Tym razem do użytku została oddana jednostka w Suścu, leżącym nieopodal Tomaszowa Lubelskiego.

Uroczysta promocja oficerów Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w uroczystej promocji oficerów Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Gościem specjalnym wydarzenia był Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

Uroczysta promocja oficerów Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w uroczystej promocji oficerów Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Gościem specjalnym wydarzenia był Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

W Bydgoszczy i Gorzowie Wlkp. ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona w województwie lubuskim i kujawsko-pomorskim. Mapa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można on-line przekazać informacje o zagrożeniach.

W Bydgoszczy i Gorzowie Wlkp. ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona w województwie lubuskim i kujawsko-pomorskim. Mapa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można on-line przekazać informacje o zagrożeniach.

Hołd dla policjantów poległych podczas II wojny światowej

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek uczestniczył dziś ( 9 września ) w uroczystościach przy Grobie Policjanta Polskiego w Katowicach, upamiętniających 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz agresji Związku Sowieckiego na Polskę. W ramach obchodów uczczono pamięć pomordowanych i poległych w czasie II wojny światowej funkcjonariuszy służb mundurowych, w tym policjantów.

Hołd dla policjantów poległych podczas II wojny światowej

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek uczestniczył dziś ( 9 września ) w uroczystościach przy Grobie Policjanta Polskiego w Katowicach, upamiętniających 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz agresji Związku Sowieckiego na Polskę. W ramach obchodów uczczono pamięć pomordowanych i poległych w czasie II wojny światowej funkcjonariuszy służb mundurowych, w tym policjantów.

Nigdy nie zajmowałem się polityką - wywiad z generałem Romanem Polko

Najbardziej trudnym dla mnie okresem był kwiecień 1992 roku kiedy słynną jednostką komandosów JW 4101 wtedy już w Lublińcu, zaczął dowodzić człowiek słynący z asekuranctwa - rozmawiał Andrzej Ficek

Nigdy nie zajmowałem się polityką - wywiad z generałem Romanem Polko

Najbardziej trudnym dla mnie okresem był kwiecień 1992 roku kiedy słynną jednostką komandosów JW 4101 wtedy już w Lublińcu, zaczął dowodzić człowiek słynący z asekuranctwa - rozmawiał Andrzej Ficek

Efekty ustawy antyterrorystycznej: mniej fałszywych alarmów

Ustawa antyterrorystyczna już przynosi korzyści. Dzięki odpowiednim zapisom udało się ograniczyć liczbę fałszywych alarmów bombowych. To ogromne odciążenie dla służb, które mogą skupić się na innych zadaniach i jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo Polaków – podkreślił minister Mariusz Błaszczak. Według policyjnych statystyk od momentu wejścia w życie ustawy o działaniach antyterrorystycznych znacząco spadła liczba fałszywych powiadomień o podłożeniu materiałów wybuchowych.

Efekty ustawy antyterrorystycznej: mniej fałszywych alarmów

Ustawa antyterrorystyczna już przynosi korzyści. Dzięki odpowiednim zapisom udało się ograniczyć liczbę fałszywych alarmów bombowych. To ogromne odciążenie dla służb, które mogą skupić się na innych zadaniach i jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo Polaków – podkreślił minister Mariusz Błaszczak. Według policyjnych statystyk od momentu wejścia w życie ustawy o działaniach antyterrorystycznych znacząco spadła liczba fałszywych powiadomień o podłożeniu materiałów wybuchowych.

Nowe wyznaczenia na stanowiska

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w czwartek 8 września br. wyznaczył gen. bryg. Adama Joksa na szefa Zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Polecił również Dowódcy Generalnemu RSZ wyznaczenie jako czasowo pełniących obowiązki : Szefa Inspektoratu Wojsk Specjalnych - gen. bryg. Wojciecha Marchwicę; dowódcę jednostki wojskowej GROM - ppłk. Roberta Kopackiego.

Nowe wyznaczenia na stanowiska

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w czwartek 8 września br. wyznaczył gen. bryg. Adama Joksa na szefa Zarządu Wojsk Aeromobilnych i Zmotoryzowanych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Polecił również Dowódcy Generalnemu RSZ wyznaczenie jako czasowo pełniących obowiązki : Szefa Inspektoratu Wojsk Specjalnych - gen. bryg. Wojciecha Marchwicę; dowódcę jednostki wojskowej GROM - ppłk. Roberta Kopackiego.

XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków Płetwonurków oraz Konferencja z okazji 20-lecia ratownictwa wodnego w KSRG

W dniach 6-7 września 2016 r. na jeziorze Pile w Bornem Sulinowie odbyły się XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków Płetwonurków organizowane przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków Płetwonurków oraz Konferencja z okazji 20-lecia ratownictwa wodnego w KSRG

W dniach 6-7 września 2016 r. na jeziorze Pile w Bornem Sulinowie odbyły się XXIV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków Płetwonurków organizowane przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

BIZNESMEN Z CHOJNIC ZATRZYMANY PRZEZ CBŚP ZA WYŁUDZENIE NIERUCHOMOŚCI WARTYCH PONAD 23 MLN ZŁOTYCH

Funkcjonariusze gdańskiego CBŚP zatrzymali w Chojnicach 41-letniego mężczyznę, który wyłudził 3 nieruchomości warte 23 mln złotych. Mężczyzna nie zamierzał zapłacić poprzednim właścicielom za ich zakup. Policjanci, podczas przeszukania mieszkania znaleźli ukryte za kabiną prysznicową pieniądze – ponad 530 tys. zł i 71 tys. euro. Marcin Ł. usłyszał zarzuty oszustwa dotyczącego mienia znacznej wartości i prania pieniędzy. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

BIZNESMEN Z CHOJNIC ZATRZYMANY PRZEZ CBŚP ZA WYŁUDZENIE NIERUCHOMOŚCI WARTYCH PONAD 23 MLN ZŁOTYCH

Funkcjonariusze gdańskiego CBŚP zatrzymali w Chojnicach 41-letniego mężczyznę, który wyłudził 3 nieruchomości warte 23 mln złotych. Mężczyzna nie zamierzał zapłacić poprzednim właścicielom za ich zakup. Policjanci, podczas przeszukania mieszkania znaleźli ukryte za kabiną prysznicową pieniądze – ponad 530 tys. zł i 71 tys. euro. Marcin Ł. usłyszał zarzuty oszustwa dotyczącego mienia znacznej wartości i prania pieniędzy. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Minister Mariusz Blaszczak przywrócił posterunek policji w Świnoujściu

Oprócz przywracania zlikwidowanych posterunków realizujemy również inne programy – powiedział minister Mariusz Błaszczak. Przypomniał, że w całej Polsce wprowadzona zostanie Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wdrażany jest również program Dzielnicowy Bliżej Nas. Docelowo dzielnicowi nie będą obciążani dodatkowymi obowiązkami i będą mieli więcej czasu na kontakt z obywatelami.

Minister Mariusz Blaszczak przywrócił posterunek policji w Świnoujściu

Oprócz przywracania zlikwidowanych posterunków realizujemy również inne programy – powiedział minister Mariusz Błaszczak. Przypomniał, że w całej Polsce wprowadzona zostanie Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wdrażany jest również program Dzielnicowy Bliżej Nas. Docelowo dzielnicowi nie będą obciążani dodatkowymi obowiązkami i będą mieli więcej czasu na kontakt z obywatelami.

Wojskowe święto w Sandomierzu

W uroczystości z okazji 59. rocznicy sformowania 3. Sandomierskiego batalionu radiotechnicznego wzięła udział wojewoda Agata Wojtyszek.

Wojskowe święto w Sandomierzu

W uroczystości z okazji 59. rocznicy sformowania 3. Sandomierskiego batalionu radiotechnicznego wzięła udział wojewoda Agata Wojtyszek.

Komendant Główny Straży Granicznej mianowany na kolejny stopień oficerski

Straż Graniczna jest służbą bardzo profesjonalną i wierzę, że pod kierownictwem pana komendanta nadal taka pozostanie – powiedział Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wręczając ppłk Markowi Łapińskiemu akt mianowania na stopień pułkownika

Komendant Główny Straży Granicznej mianowany na kolejny stopień oficerski

Straż Graniczna jest służbą bardzo profesjonalną i wierzę, że pod kierownictwem pana komendanta nadal taka pozostanie – powiedział Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wręczając ppłk Markowi Łapińskiemu akt mianowania na stopień pułkownika

Szef MSWiA o incydencie w Gdańsku: Policja zachowała się prawidłowo

Policja zachowała się prawidłowo, dlatego że zapobiegła eskalacji konfliktu – powiedział minister Mariusz Błaszczak odnośnie incydentu, który miał miejsce w niedzielę pod gdańską Bazyliką podczas uroczystości pogrzebowych „Inki” i „Zagończyka”

Szef MSWiA o incydencie w Gdańsku: Policja zachowała się prawidłowo

Policja zachowała się prawidłowo, dlatego że zapobiegła eskalacji konfliktu – powiedział minister Mariusz Błaszczak odnośnie incydentu, który miał miejsce w niedzielę pod gdańską Bazyliką podczas uroczystości pogrzebowych „Inki” i „Zagończyka”

Święto Lotnictwa w Garnizonie Dęblin

Garnizonowe obchody Święta Lotnictwa Polskiego w Dęblinie odbyły się na placu przed pomnikiem „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt”. W uroczystościach upamiętniających sukcesy i tradycje polskiego lotnictwa wziął udział wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Święto Lotnictwa w Garnizonie Dęblin

Garnizonowe obchody Święta Lotnictwa Polskiego w Dęblinie odbyły się na placu przed pomnikiem „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt”. W uroczystościach upamiętniających sukcesy i tradycje polskiego lotnictwa wziął udział wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.

Odprawa Specjalistycznych Grup Ratownictwa PSP 26/08/2016

W czwartek wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczestniczył w odprawie kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej z dowódcami Specjalistycznych Grup Ratowniczych PSP. Spotkanie odbyło się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Bydgoszczy.

Odprawa Specjalistycznych Grup Ratownictwa PSP 26/08/2016

W czwartek wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczestniczył w odprawie kujawsko-pomorskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej z dowódcami Specjalistycznych Grup Ratowniczych PSP. Spotkanie odbyło się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Bydgoszczy.

Strażak z Moniek został mistrzem województwa podlaskiego strażaków w kolarstwie szosowym

21 sierpnia 2016 roku w miejscowości Paproć Duża w powiecie zambrowskim odbyły się II Wojewódzkie Mistrzostwa Straży Pożarnych Województwa Podlaskiego w kolarstwie szosowym

Strażak z Moniek został mistrzem województwa podlaskiego strażaków w kolarstwie szosowym

21 sierpnia 2016 roku w miejscowości Paproć Duża w powiecie zambrowskim odbyły się II Wojewódzkie Mistrzostwa Straży Pożarnych Województwa Podlaskiego w kolarstwie szosowym

Bohaterowie wyróżnieni

Dziękuję za to, że reagujecie również poza godzinami służby, kiedy widzicie, że inni potrzebują pomocy. Takie postawy trzeba pokazywać i upowszechniać – powiedział minister Mariusz Błaszczak, wyróżniając 38 funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Bohaterowie wyróżnieni

Dziękuję za to, że reagujecie również poza godzinami służby, kiedy widzicie, że inni potrzebują pomocy. Takie postawy trzeba pokazywać i upowszechniać – powiedział minister Mariusz Błaszczak, wyróżniając 38 funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Straż Graniczna rozbiła międzynarodową grupę przestępczą. To wydarzenie bez precedensu

To niewątpliwie nasz wspólny sukces. Zabezpieczenie prawie 3,5 ton narkotyków o wartości około 170 mln zł to wydarzenie bez precedensu. Polskie służby wcześniej takiego sukcesu nie odnotowały – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji, wyróżniając funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy współpracując z CBŚP i służbami z Włoch oraz Hiszpanii rozbili grupę przestępczą zajmującą się przemytem narkotyków z Maroko do Europy.

Straż Graniczna rozbiła międzynarodową grupę przestępczą. To wydarzenie bez precedensu

To niewątpliwie nasz wspólny sukces. Zabezpieczenie prawie 3,5 ton narkotyków o wartości około 170 mln zł to wydarzenie bez precedensu. Polskie służby wcześniej takiego sukcesu nie odnotowały – powiedział Mariusz Błaszczak minister spraw wewnętrznych i administracji, wyróżniając funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy współpracując z CBŚP i służbami z Włoch oraz Hiszpanii rozbili grupę przestępczą zajmującą się przemytem narkotyków z Maroko do Europy.

Spotkanie z Szefem WSzW we Wrocławiu

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak spotkał się z szefem Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego we Wrocławiu, pułkownikiem Waldemarem Bartłomiejczakiem. Rozmowa dotyczyła aktualnej współpracy oraz planów związanych z tworzeniem nowo powstającej struktury Wojska Obrony Terytorialnej.

Spotkanie z Szefem WSzW we Wrocławiu

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak spotkał się z szefem Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego we Wrocławiu, pułkownikiem Waldemarem Bartłomiejczakiem. Rozmowa dotyczyła aktualnej współpracy oraz planów związanych z tworzeniem nowo powstającej struktury Wojska Obrony Terytorialnej.

POLICJANT Z ŻYWCA KOLEJNY RAZ NA PODIUM

Ma na swoim koncie kilkadziesiąt odznaczeń, pucharów i wyróżnień. Biega od siedmiu lat. Młodszy aspirant Jacek Michulec ma dwie pasje – pracę w Policji oraz bieganie. Obydwie przepełniają jego życie i obydwie dają mu wiele satysfakcji.

POLICJANT Z ŻYWCA KOLEJNY RAZ NA PODIUM

Ma na swoim koncie kilkadziesiąt odznaczeń, pucharów i wyróżnień. Biega od siedmiu lat. Młodszy aspirant Jacek Michulec ma dwie pasje – pracę w Policji oraz bieganie. Obydwie przepełniają jego życie i obydwie dają mu wiele satysfakcji.

Wiceminister Jarosław Zieliński nagrodził policjantów CBŚP

Nagrody MSWiA otrzymali policjanci, biorący udział w operacji rozbicia międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem narkotyków. Funkcjonariusze odebrali listy gratulacyjne w sali generalskiej Komendy Głównej Policji.

Wiceminister Jarosław Zieliński nagrodził policjantów CBŚP

Nagrody MSWiA otrzymali policjanci, biorący udział w operacji rozbicia międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem narkotyków. Funkcjonariusze odebrali listy gratulacyjne w sali generalskiej Komendy Głównej Policji.

Pożegnanie ze służbą komendanta Jerzego Raneckiego

Dziś (17 sierpnia) odbyło się pożegnanie ze służbą zastępcy wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. dr. inż. Jerzego Raneckiego, Podziękowania za wieloletnią służbę złożyła komendantowi wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Pożegnanie ze służbą komendanta Jerzego Raneckiego

Dziś (17 sierpnia) odbyło się pożegnanie ze służbą zastępcy wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. dr. inż. Jerzego Raneckiego, Podziękowania za wieloletnią służbę złożyła komendantowi wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa będzie wprowadzona w całej Polsce

Program „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” realizowany pilotażowo w trzech garnizonach sprawdził się. Dlatego podjęliśmy decyzję, że program od września będzie realizowany w całej Polsce – poinformował w środę Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa będzie wprowadzona w całej Polsce

Program „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” realizowany pilotażowo w trzech garnizonach sprawdził się. Dlatego podjęliśmy decyzję, że program od września będzie realizowany w całej Polsce – poinformował w środę Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

96 lat temu uratowaliśmy Europę

96 lat temu na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej – jednej z najważniejszych nie tylko w dziejach Polski, ale i Europy, którą powszechnie zalicza się do tych, które decydowały o losach świata.

96 lat temu uratowaliśmy Europę

96 lat temu na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej – jednej z najważniejszych nie tylko w dziejach Polski, ale i Europy, którą powszechnie zalicza się do tych, które decydowały o losach świata.

Święto Wojska Polskiego

W tym roku Gorzów Wielkopolski stał się miejscem Wojewódzkich Obchodów Święta Wojska Polskiego, którego organizatorami byli Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Dowódca 11. Dywizji Kawalerii Pancernej gen. dyw. Jarosław Mika oraz Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Święto Wojska Polskiego

W tym roku Gorzów Wielkopolski stał się miejscem Wojewódzkich Obchodów Święta Wojska Polskiego, którego organizatorami byli Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Dowódca 11. Dywizji Kawalerii Pancernej gen. dyw. Jarosław Mika oraz Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Obchody Święta Wojska Polskiego

Wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski wziął udział w wojewódzkich obchodach Święta Wojska Polskiego. Uroczysty apel odbył się 15 sierpnia pod pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego w Rzeszowie. Poprzedziła go Msza Święta w Kościele Garnizonowym koncelebrowana przez ks. bpa Jana Wątrobę.

Obchody Święta Wojska Polskiego

Wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski wziął udział w wojewódzkich obchodach Święta Wojska Polskiego. Uroczysty apel odbył się 15 sierpnia pod pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego w Rzeszowie. Poprzedziła go Msza Święta w Kościele Garnizonowym koncelebrowana przez ks. bpa Jana Wątrobę.

Święto Wojska Polskiego w Poznaniu

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył w uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego. Na Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie odbyły się uroczystości upamiętniające zwycięską Bitwę Warszawską 15 sierpnia 1920 roku, wojewoda przypomniał słowa prezydenta śp Lecha Kaczyńskiego, wygłoszone w 2009 roku podczas Święta Wojska Polskiego.

Święto Wojska Polskiego w Poznaniu

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann uczestniczył w uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego. Na Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie odbyły się uroczystości upamiętniające zwycięską Bitwę Warszawską 15 sierpnia 1920 roku, wojewoda przypomniał słowa prezydenta śp Lecha Kaczyńskiego, wygłoszone w 2009 roku podczas Święta Wojska Polskiego.

Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w uroczystych obchodach Święta Wojska Polskiego. Po Mszy św. w intencji żołnierzy w Kościele Garnizonowym odbył się apel na Placu Gołębim.

Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w uroczystych obchodach Święta Wojska Polskiego. Po Mszy św. w intencji żołnierzy w Kościele Garnizonowym odbył się apel na Placu Gołębim.

Święto Wojska Polskiego w Białymstoku

15 sierpnia 2016 r. odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego w Białymstoku. Uroczystości rozpoczęły się od Liturgii w Cerkwi pw. Św. Mikołaja, następnie została odprawiona Msza Święta w Katedrze pw. Wniebowzięcia NMP.

Święto Wojska Polskiego w Białymstoku

15 sierpnia 2016 r. odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego w Białymstoku. Uroczystości rozpoczęły się od Liturgii w Cerkwi pw. Św. Mikołaja, następnie została odprawiona Msza Święta w Katedrze pw. Wniebowzięcia NMP.

Zespół zwalczający przestępstwa gospodarcze rozpoczął pracę

11 sierpnia 2016 r. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się pierwsze posiedzenie Międzyresortowego Zespołu do spraw koordynacji wdrażania, monitorowania i ewaluacji „Programu przeciwdziałania i zwalczania przestępczości gospodarczej na lata 2015 – 2020”. Głównym zadaniem zespołu jest uruchomienie programu, który ma służyć zwalczaniu przestępstw gospodarczych

Zespół zwalczający przestępstwa gospodarcze rozpoczął pracę

11 sierpnia 2016 r. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się pierwsze posiedzenie Międzyresortowego Zespołu do spraw koordynacji wdrażania, monitorowania i ewaluacji „Programu przeciwdziałania i zwalczania przestępczości gospodarczej na lata 2015 – 2020”. Głównym zadaniem zespołu jest uruchomienie programu, który ma służyć zwalczaniu przestępstw gospodarczych

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W TORUNIU

Tegorocznej, oficjalnej uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego w Toruniu towarzyszyć będzie piknik militarny dla mieszkańców i turystów.

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO W TORUNIU

Tegorocznej, oficjalnej uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego w Toruniu towarzyszyć będzie piknik militarny dla mieszkańców i turystów.

Święto Wojska Polskiego w Kielcach

W poniedziałek, 15 sierpnia br. odbędą się w Kielcach obchody Święta Wojska Polskiego. W tym dniu o godzinie 10.00 w Kościele Garnizonowym rozpocznie się msza święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego w Kielcach

W poniedziałek, 15 sierpnia br. odbędą się w Kielcach obchody Święta Wojska Polskiego. W tym dniu o godzinie 10.00 w Kościele Garnizonowym rozpocznie się msza święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego w Szczecinie

Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz wziął dziś (12 sierpnia) udział w obchodach święta Wojska Polskiego. Uroczystość odbyła się w Koszarach 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie.

Święto Wojska Polskiego w Szczecinie

Wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz wziął dziś (12 sierpnia) udział w obchodach święta Wojska Polskiego. Uroczystość odbyła się w Koszarach 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie.

Wojsko świętuje w Bydgoszczy

Żołnierze Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy obchodzili dziś (12 sierpnia)Święto Wojska Polskiego. W uroczystościach uczestniczył Wicewojewoda Józef Ramlau.

Wojsko świętuje w Bydgoszczy

Żołnierze Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy obchodzili dziś (12 sierpnia)Święto Wojska Polskiego. W uroczystościach uczestniczył Wicewojewoda Józef Ramlau.