Ponad milion złotych dla potrzebujących od Betlejem w Polsce

Autor: UM Gdynia 2019-03-14 07:51:54
„Betlejem w Polsce” podsumowuje trzecią edycję swojej trasy koncertowej. W jej ramach odbyły się charytatywne występy w kilkunastu miastach w całym kraju. Jeden z nich również w Gdyni. Najpiękniejsze kolędy zagrali i zaśpiewali podczas nich muzycy z Polski i ze świata. Dochód z koncertów wyniósł ponad milion złotych i został przeznaczony na wsparcie potrzebujących.

Charytatywne koncerty odbyły się w trzynastu miejscach: w Szczecinie, Gdyni, Bydgoszczy, Poznaniu, Kaliszu, Łodzi, Wrocławiu, Kielcach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Ostródzie oraz Warszawie. W naszym mieście bożonarodzeniowe kolędy i pieśni wybrzmiały 10 stycznia br. W muzyczną podróż wyruszyła wtedy publiczność zgromadzona w Gdynia Arenie. Dochód z całej trasy koncertowej przekazano na wsparcie dla potrzebujących. W sumie udało się zebrać blisko 1 150 000 złotych. Środki udało się zebrać w ramach akcji Ambasador Miłosierdzia. Zostawał nim każdy, kto kupił bilet na jeden z koncertów. Akcję można było wesprzeć również przekazując darowiznę, nabywając płytę pt. „Jak w Betlejem” lub cegiełkę charytatywną.

Występy zgromadziły różnorodną publiczność. Usłyszała ona 24 premierowe kolędy i pieśni z różnych stron świata. Można było posłuchać bożonarodzeniowych utworów z Polski, Armenii czy krajów arabskich. Były też kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, baskijskie, cejlońskie, ukraiński, hebrajskie, a nawet etiopskie czy te stworzone przez kanadyjskich Indian. W polskich wersjach językowych i nowych, współczesnych aranżacjach. Natomiast w drugiej części wydarzenia, wielotysięczny chór - złożony z widzów i artystów - śpiewał wspólnie najpiękniejsze polskie kolędy.

W świąteczny klimat przenieśli widzów muzycy z Polski i ze świata. Artyści wystąpili pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego. Na scenie swoje umiejętności zeprezentowali wokaliści i instrumentaliści, m.in.: Bovska, Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska i Agnieszka Musiał oraz Yazeed Sakhnini, Adeb Chamoun, Yaron Cherniak. Wystąpili też: Atom String Quartet, Kapela Maliszów oraz bułgarsko-rumuńska orkiestra dęta Fanfara Moldova.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u