Dzień Edukacji Narodowej

Autor: Lubuski UW 2020-10-16 09:17:24

Druga część wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej była ponowną okazją do podziękowania wszystkim pracownikom lubuskiej oświaty. W związku z trwającą epidemią COVID-19, w tym roku obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się osobno w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Organizatorem wydarzenia był Lubuski Kurator Oświat

W czasie uroczystości wojewoda podziękował za trud wkładany w kształcenie młodych ludzi, za podtrzymywanie tożsamości narodowej i wypełnianie misji, jaką jest nauczanie:

– Z tego miejsca składam dziś wyrazy największego szacunku wszystkim lubuskim nauczycielom, pedagogom, wychowawcom i wszystkim pracownikom oświaty. Wasza misja to kształcenie i wychowywanie kolejnych pokoleń młodych Polaków – powiedział wojewoda Władysław Dajczak.Wojewoda przemawia na scenie. Przed nim drewniana mówinica, w tle 2 banery Kuratorium Oświaty

Podczas uroczystości w gorzowskim teatrze odznaczeniami państwowymi uhonorowano 29 pracowników oświaty. Wojewoda Lubuski wręczył:
- 1 Złoty Krzyż Zasługi,
- 4 Brązowe Krzyże Zasługi,
- 12 Złotych Medali za Długoletnią Służbę,
- 11 Srebrnych Medali za Długoletnią Służbę,
- 1 Brązowy Medal za Długoletnią Służbę.

W czasie obchodów wręczono również medale Komisji Edukacji Narodowej i nagrody Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku, na mocy ustawy – Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u