Testy dla nauczycieli na obecność Covid-19

Autor: Wielkopolski UW 2021-01-17 10:57:52

Dziś rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Testy będą przeprowadzane do 15 stycznia 2021 roku.

Na testy mogli się zgłosić nauczyciele oraz pracownicy szkół. Badania będą wykonywane metodą RT-PCR w jednostkach inspekcji sanitarnej i w punktach drive-thru. Testy są dobrowolne i bezpłatne. - To duże przedsięwzięcie jest możliwe do przeprowadzenia dzięki dobrej współpracy z sanepidem oraz 12 Wielkopolską Brygadą Obrony Terytorialnej. Zachęcam nauczycieli oraz osoby uprawnione do badań, aby w trosce o swoje zdrowie i zdrowie uczniów skorzystali z testów - mówiła podczas inauguracji badań przesiewowych w Poznaniu wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Zapotrzebowanie na testy dla nauczycieli zostało zebrane poprzez kuratorium oświaty i wojewódzką stację sanitarno-epidemiologiczną i przekazane do ministerstwa zdrowia. W Wielkopolsce chęć wykonania testu na SARS-CoV-2 zadeklarowało 9573 nauczycieli, czyli 57,5 proc. pedagogów mających bezpośredni kontakt z klasami I-III oraz 6125 pracowników administracji i obsługi szkół, czyli 57,3 proc. pracowników niepedagogicznych. Nadal istnieje możliwość wykonania badań wśród osób, które nie zgłosiły takiej deklaracji.

Wynik badania każdy otrzyma najpóźniej w niedzielę - 17 stycznia 2021. Będzie on dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta. Aby zobaczyć swój wynik należy zalogować się za pomocą profilu zaufanego lub podać swój PESEL.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u