DROGA POŁUDNIOWA DLA RZESZOWA – WNIOSEK ZRID ZŁOŻONY

Autor: Podkarpacki UW 2021-04-13 21:54:12

Pełniący funkcję prezydenta miasta Rzeszowa Marek Bajdak złożył dziś w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim wniosek o Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), dotyczący budowy drogi południowej Rzeszowa.

Droga południowa dla Rzeszowa to jedno z najpotrzebniejszych rozwiązań komunikacyjnych w stolicy Podkarpacia. Ta wyczekiwana od wielu lat inwestycja, która połączy ul. Podkarpacką z al. Sikorskiego, zyska niebawem szansę na wejście w fazę realizacji. Wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej został dziś złożony w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

– Wierzymy głęboko, że rozpatrzenie wniosku, który dzisiaj wpłynął do Urzędu zakończy się wydaniem decyzji na realizację inwestycji niezwykle potrzebnej dla miasta Rzeszowa, ponieważ przedsięwzięcie przyniesie przede wszystkim odciążenie centrum miasta od natężenia ruchu komunikacyjnego – powiedziała wojewoda Ewa Leniart. – Jest to droga w standardzie drogi wojewódzkiej o nośności 11,5 t. Oczywiście kwestią otwartą pozostaje pozyskanie środków finansowych, które pozwolą na to, by rzeczywiście zachować dobre tempo niezbędne do tego, by projekt ruszył w najbliższym czasie – mówiła.  

– Jestem przekonany, że decyzja zezwalająca na realizację tej inwestycji zostanie wydana w tak krótkim czasie, jak to tylko możliwe – powiedział pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak. – Również pieniądze na odszkodowania, i to zarówno odszkodowania za wywłaszczenie, jak i za ograniczenie prawa własności, są zabezpieczone. Jesteśmy przekonani, że w wystarczającej kwocie, bo jest to ok. 108 mln zł – dodał.

– Ze swojej strony składam deklarację, że bez zbędnej zwłoki przystąpimy do analizy dokumentów tak, aby stosowne pozwolenie zostało wydane w terminie ustawowym. Podjęłam starania, aby miasto przy finansowaniu tej inwestycji nie pozostało same – podkreśliła wojewoda.

Ustawowy termin na wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (decyzji o ZRID) wynosi 90 dni od dnia złożenia wniosku o jej wydanie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u