Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Sławnie

Autor: MSWiA 2021-05-09 10:06:37

Bardzo się cieszę, że mamy dzisiaj okazję stanąć przed Komendą Powiatową Policji w Sławnie, nowym budynkiem i inwestycją, którą rozpoczynaliśmy w 2018 roku – powiedział wiceminister Paweł Szefernaker, który w piątek (7 maja br.) odwiedził nową siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Sławnie w województwie zachodniopomorskim.

Sekretarz stanu w MSWiA podkreślił, że to kolejna inwestycja w ramach Programu Modernizacji Służb Mundurowych. 

– Budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Sławnie została w całości sfinansowana z rządowego Programu Modernizacji Służb Mundurowych. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili – powiedział wiceminister Paweł Szefernaker. 

– To kolejny przykład na to, że współpraca rządu i samorządu może być owocna dla mieszkańców – podkreślił wiceszef MSWiA. 

Budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej w Sławnie kosztowała ponad 28 mln zł. Budynek w całości został sfinansowany ze środków budżetowych „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”.  

Nowy budynek znajdujący się przy ul. Polanowskiej jest dwukondygnacyjny, w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Znajdują się w nim m.in. pomieszczenia dla osób zatrzymanych, pokoje wydziału kryminalnego oraz Izba Tradycji i Pamięci.

W poprzednim budynku komendy brakowało m.in. podjazdu dla osób niepełnosprawnych, pokoju przyjęć interesantów, a także pomieszczeń socjalnych i pełnego węzła sanitarnego. Dodatkowo usytuowanie budynku w centrum miasta uniemożliwiało jego rozbudowę. 
 

© 2018 Super-Polska.pl stat4u