W trosce o przyrodę ruszyła ogólnopolska kampania „Łączą nas drzewa”

Autor: Lubelski UW 2021-05-29 09:40:19

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie odbyło się sadzenie lasu w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa”. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka, posłowie na Sejm RP: Teresa Hałas, Sylwester Tułajew, Jerzy Bielecki i Jan Kanthak, wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych Józef Kubica oraz przedstawiciele lokalnej społeczności.

Kampania „Łączą nas Drzewa” została zainaugurowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w Międzynarodowy Dzień Lasów.
 
– Wspólna troska o lasy jest dla nas, leśników celem nadrzędnym. Drzewa zapewniają nam tlen i pochłaniają dwutlenek węgla, są także miejscem bytowania wielu gatunków fauny i flory oraz doskonałym odnawialnym surowcem. Dzięki lasom możemy korzystać z takich darów natury, jak grzyby czy zioła. Pobyt między drzewami w lesie korzystnie wpływa też na naszą kondycję i samopoczucie – podkreslał podczas Józef Kubica.
 
Pomysłodawcą projektu jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska, który realizuje przy współpracy z Lasami Państwowymi. – Dzięki pracy leśników oraz zaangażowaniu w tego typu akcje, lesistość w Polsce dzisiaj to prawie 30 proc. powierzchni naszego kraju. Jesteśmy w czołówce państw europejskich pod względem wielkości obszarów leśnych. Do 2050 roku chcemy, żeby lesistość wynosiła 33 proc. – mówił wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka. 
 
W ramach projektu, oprócz sadzenia drzew, odbywają się leśne spacery, imprezy sportowe, akcje sprzątania i warsztaty.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u