ODZNACZENIA DLA PODKARPACKICH NAUCZYCIELI

Autor: Podkarpacki UW 2021-06-03 11:17:19

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła odznaczenia państwowe osobom, które swoją działalnością przyczyniły się do rozwoju oświaty i wychowania na terenie naszego województwa.

Podczas uroczystości, która odbyła się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie osoby zasłużone dla oświaty oraz wyróżniające się wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej otrzymały – przyznane postanowieniem Prezydenta RP – Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę.

Wydarzenie było okazją do podziękowania podkarpackim  nauczycielom za codzienne zaangażowanie, oddaną pracę, aktywność w życiu społecznym, wytrwałość i nieoceniony wkład w proces kształcenia i wychowywania przyszłych pokoleń.

Wojewoda Ewa Leniart zwróciła uwagę na wyzwania dla procesu edukacji w czasie pandemii, na szczególną sytuację, w jakiej dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie musieli się odnaleźć, organizując na nowo szkolną rzeczywistość. – Dziękuję za to, że z takim wysiłkiem i zaangażowaniem podeszliście Państwo do tego szczególnego czasu i codziennych trudnych wyzwań. Wasz wkład w proces kształcenia i wychowywania przyszłych pokoleń jest nieoceniony. Życzę Państwu dużo siły i sukcesów, które będą źródłem radości i satysfakcji – powiedziała wojewoda. Dodała również, że na każdym etapie procesu edukacji nauczyciel jest przewodnikiem, który nie tylko przekazuje wiedzę i cenne umiejętności, inspiruje do odkrywania i rozwijają pasji oraz zainteresowań, ale także wychowuje oraz kształtuje w młodych ludziach serca i umysły, przygotowując ich do dalszej drogi życiowej.

Gratulacje oraz słowa podziękowania skierowała także do osób odznaczonych podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u