Poznaj las – spotkania z leśnikami w Warszawie

Autor: UM Warszawa 2021-06-03 19:57:51

Po długim czasie obowiązywania obostrzeń Lasy Miejskie – Warszawa serdecznie zapraszają na wędrówkę po lasach. Powracają znane z poprzednich lat spacery prowadzone przez leśników -  specjalistów i praktyków gospodarki leśnej.

Obecnie lasy w Warszawie zajmują blisko 8 tys. ha, co stanowi około 15% powierzchni miasta. Rozmieszczone są one głównie na obrzeżach miasta, w 27 kompleksach. Zachowanie ich dla kolejnych pokoleń warszawiaków wymaga prowadzenia wielu zabiegów pielęgnacyjnych, które w perspektywie dziesięcioleci są dla naszych lasów niezbędne.

 

Leśne spacery

Ideą spacerów jest przybliżenie warszawiakom podstawowych zagadnień z zakresu gospodarki leśnej i w ten sposób zwiększenie świadomości społecznej na ten temat. Jak wygląda praca leśnika w mieście? Co to jest przebudowa drzewostanu i dlaczego jest prowadzona? Czym jest odnowienie naturalne i sztuczne? Jak wyglądają poszczególne fazy rozwojowe drzewostanu i następstwo pokoleń? Jak rozpoznawać gatunki drzew? Jakie zasady obowiązują w rezerwacie przyrody?

 

Spacery, które były niezwykle popularnym elementem leśnych pikników edukacyjnych, w tym roku organizowane są dla osób dorosłych, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz uczniów klas 6 – 8 szkół podstawowych. Odbywają się one w lasach: Kabackim, Bemowo, Bielańskim i Bródno.

 

Terminy spacerów oraz formularz zapisów jak zawsze na stronie internetowej Lasów Miejskich – Warszawa.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u