Sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koszalinie rozpoczęła działalność

Autor: Zachodniopomorski UW 2021-06-07 08:25:43

1 czerwca br. o godz. 7.00 rozpoczęła dyżur jedyna sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego HEMS w Koszalinie, na lotnisku w Zegrzu Pomorskim. Sezonowa baza HEMS w Koszalinie uruchamiana jest w wakacje, a od 2023 r. ma działać przez cały rok. Trzyosobowa załoga w składzie: pilot, lekarz, ratownik lub pielęgniarz będzie pełniła dyżur do 5 września br. w systemie rotacyjnym.

Baza HEMS w Koszalinie jest jedyną sezonową bazą LPR spośród 22 rozmieszczonych w całej Polsce. Informację o planach przekształcenia bazy w całoroczną przekazali na konferencji prasowej w Zegrzu Pomorskim wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker i wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W konferencji uczestniczyli również wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia poseł Czesław Hoc, wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska, wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki i dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Robert Gałązkowski.

W ubiegłym roku załogi HEMS w Koszalinie zrealizowały 131 misji, spędziły w powietrzu 110 godzin i przetransportowały 86 pacjentów na pokładzie śmigłowca EC 135.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u