Mazowiecki Dzień Strażaka

Autor: Mazowiecki UM 2021-06-13 09:48:48

10 czerwca br. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie odbył się Mazowiecki Dzień Strażaka. W uroczystościach udział wziął m.in. Wicewojewoda Artur Standowicz, który w imieniu Wojewody Mazowieckiego odczytał list oraz podziękował funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom PSP, druhnom i druhom OSP za współpracę. W trakcie apelu wręczono m.in. Krzyże Zasługi oraz Medale za długoletnia służbę i pracę, przyznawane przez Prezydenta RP.

Uroczystości rozpoczęły się meldunkiem dowódcy przyjętym przez Macieja Wąsika Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, podniesieniem flagi państwowej oraz odegraniem hymnu narodowego. Następnie, gości przywitał nadbryg. Jarosław Nowosielski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP.

Strażakom z terenu woj. mazowieckiego wręczono m.in. brązowy Krzyż Zasługi, medale za długoletnia służbę i pracę, które przyznawane są przez Prezydenta RP, odznaki zasłużonych dla ochrony przeciwpożarowej, przyznawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz awanse na wyższe stopnie w korpusie oficerskim, aspiranckim oraz podoficerskim.

W imieniu Wojewody Mazowieckiego, Artur Standowicz, Wicewojewoda Mazowiecki odczytał list oraz podziękował za oddaną służbę.

Dzień Mazowieckiego Strażaka to okazja do podsumowań tej jakże potrzebnej działalności Straży na terenie największego w Polsce województwa, jakim jest Mazowsze. Państwa niezawodność i sprawność w zakresie ratowania życia, zdrowia, mienia i środowiska jest tutaj najlepszą rekomendacją. Dzięki profesjonalizmowi i sprawności organizacyjnej, ale również poświęceniu funkcjonariuszy, którzy niejednokrotnie działają narażając własne życie, mieszkańcy Mazowsza mogą czuć się bezpiecznie” – napisał w liście Wojewoda Mazowiecki.

Następnie nastąpiła uroczysta promocja na pierwszy stopień oficerski Państwowej Straży Pożarnej 18 strażaków z garnizonu mazowieckiego. W imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji aktu promocji dokonał nadbryg. Krzysztof Hejduk, Zastępca Komendanta Głównego PSP.

Podczas uroczystości Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP otrzymał "Odznakę Pamiątkową Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej" nadaną przez szefa Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej.

Uroczysty apel z okazji Mazowieckiego Dnia Strażaka zakończyło odprowadzenie pocztu sztandarowego Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie oraz złożenie meldunku Wiceministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej Kaski.

W uroczystości wzięli udział m. in. Maciej Wąsik, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Anna Cicholska, Poseł na Sejm RP, nadbryg. Krzysztof Hejduk, Zastępca Komendanta Głównego PSP, nadbryg. Jarosław Nowosielski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP, nadinsp. Paweł Dzierżak, Komendant Stołeczny Policji, Przedstawiciele służb mundurowych, ochotniczych straży pożarnych, związków zawodowych oraz weteranów ochrony przeciwpożarowej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u