Otwarcie inwestycji drogowych na terenie gminy Ostrów Lubelski

Autor: Lubelski UW 2021-07-25 10:12:43

Trzy inwestycje drogowe zrealizowane w 2021 r. na terenie Gminy Ostrów Lubelski zostały dziś oficjalnie oddane do użytku. Z udziałem wicewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i otwarcie: drogi powiatowej w Kaznowie, przebudowanej drogi gminnej w miejscowościach Kolechowice Kolonia i Kolechowice oraz przebudowanego skrzyżowania drogi gminnej z drogą wojewódzką w Kolechowicach Folwark.

Miałem ogromny zaszczyt już kilka razy gościć tutaj w tym roku. Oglądaliśmy budowane jeszcze wtedy drogi, przebudowywane chodniki. Możecie się Państwo rozwijać dzięki funduszom własnym, ale również dzięki wsparciu rządu, samorządu województwa, obecnego tutaj marszałka, a szczególnie dzięki dobrej współpracy samorządu powiatowego, czyli gospodarza lokalnej ojczyzny, i tej małej ojczyzny, czyli gmin i miasteczek. To wielka radość uczestniczyć w kolejnym już etapie otwierania dróg, które mają służyć państwu - mówił wicewojewoda Robert Gmitruczuk.
 
Z radością obserwuję, że drogi na Lubelszczyźnie zmieniają się, stają się coraz bardziej bezpieczne, budowane są chodniki, wodociągi. Na ręce starosty i burmistrza składam gratulacje. W ubiegłym roku przekazaliśmy 270 mln zł na FDS, w tym roku za niecałe dwa tygodnie będzie ogłoszony kolejny przetarg na podobną kwotę. Korzystajcie z tego. To wielka radość, jak dobrze współpracują administracja rządowa z administracją samorządową . Tutaj, jesteśmy tego najlepszym dowodem – dodał wicewojewoda lubelski.
 
Dofinansowanie zakończonych inwestycji drogowych ze środków Funduszu Dróg Samorządowych (obecnie Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg) i budżetu Województwa Lubelskiego stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego.
 
Dziękuję parlamentarzystom, wojewodzie i marszałkowi województwa za wspaniałą współpracę, zainteresowanie i troskę – wynikiem jest ta droga.  Nigdy tak nie było. Pan premier był tutaj na naszej ziemi, jest zatroskany o wszystko i słucha o czym mówimy – podkreślała Ewa Zybała, starosta lubartowski.
 
 ***
 
Inwestycje drogowe dotyczyły następujących zadań:
 
● Przebudowa drogi powiatowej nr 1557 L w Kaznowie realizowana w latach 2020-2021 ze środków Funduszu Dróg Samorządowych o długości 1308,5 m. Wartość robót budowlanych 2.322.813,52 zł. Wykonano chodniki i zjazdy o pow. 1937 m2. Długość chodnika 879 m.
 
● Przebudowa drogi gminnej nr 103621L w miejscowościach Kolechowice Kolonia i Kolechowice realizowana w latach 2020-2021 ze środków Funduszu Dróg Samorządowych o długości 3341 m. Wartość robót budowlanych 1.730.945,54 zł.
 
● Przebudowa skrzyżowania drogi gminnej nr 103622L z drogą wojewódzką nr 813 w Kolechowicach Folwark realizowana w 2021 r. wspólnie z Województwem Lubelskim. Wartość robót budowlanych 106.736,23 zł.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u