Święto Policji. Wojewoda na uroczystości

Autor: Pomorski UW 2021-07-25 10:16:35

Policyjne święto przypada 24 lipca w rocznicę powołania w 1919 r. przez Sejm II Rzeczypospolitej Policji Państwowej, ale już dziś odbyły się okolicznościowe uroczystości. Nie zabrakło nominacji na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczeń państwowych, resortowych i wyróżnień. Gościem uroczystości był Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, który pogratulował uhonorowanym i nowo przyjętym do służby.

Życzę wszelkiej pomyślności, osiągania zamierzonych celów, a przede wszystkim satysfakcji ze służby, którą pełnicie na rzecz obywateli Rzeczpospolitej. Ofiarowując nam poczucie bezpieczeństwa i niosąc pomoc zasługujecie na szczególne podziękowanie – podkreślił wojewoda. - Cieszy, iż kolejne młode osoby chcą i przystępują do policyjnego grona, wyróżniającego się nie tylko odwagą, ale i doskonałym wyszkoleniem.

Pomorski garnizon liczy prawie sześć tysięcy funkcjonariuszy, dziś słowa przysięgi „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” – wypowiedziało kolejnych 141 osób – 44 funkcjonariuszek i 97 funkcjonariuszy. Przez najbliższe miesiące adepci będą uczyć się prawa, taktyki policyjnej, doskonalić umiejętności strzeleckie. Po przeszkoleniu rozpoczną służbę w jednostkach terenowych.

 

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele p.w. R. Kalinowskiego i Matki Bożej Pięknej Miłości w Gdańsku Złotej Karczmie. Apel odbył się na placu KWP przy ul. Harfowej 60.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u