75 – LECIE ZAWODOWEGO POŻARNICTWA W MIELCU

Autor: Podkarpacki UW 2021-09-08 09:21:02

Obchody jubileuszowe 75 – lecia zostały połączone z uroczystym wręczeniem sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Uroczystość odbyła się z udziałem wicewojewody podkarpackiego Jolanty Sawickiej

Wydarzenie odbyło się 3 września br. w Mielcu. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. polową przy kościele św. Marka, w trakcie której biskup Andrzej Jeż  poświęcił Sztandar. Następnie uczestnicy nabożeństwa przemaszerowali na Bulwary Gryfitów Mieleckich, gdzie nastąpiło uroczyste przekazanie Sztandaru.

Wicewojewoda Jolanta Sawicka gratulowała mieleckim strażakom.

  • Niech ten sztandar, który został państwu nadany będzie strażnikiem waszego honoru, męstwa i odwagi. Sentencja zaś na nim zawarta: W Służbie Bogu i Ojczyźnie, wyrazem szacunku do zadań stawianych przed wami i jednocześnie wysiłku jaki wkładacie w ich pełnienie. Bowiem wykonywany przez was zawód już od wielu lat cieszy się najwyższym zaufaniem społecznym. To wielki zaszczyt, ale i wielkie zobowiązanie, gdyż to często na waszych barkach spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo ludzkiego życia i mienia – mówiła.

W trakcie apelu wręczone zostały odznaczenia państwowe dla osób związanych z pożarnictwem. Aktu dekoracji dokonała wicewojewoda podkarpacki.

Uroczyści zakończyła defilada wozów strażackich, połączona z przelotem produkowanego w Mielcu śmigłowca „Black Hawk”

© 2018 Super-Polska.pl stat4u