Spotkanie Wojewody z Ambasador Republiki Argentyńskiej w Polsce

Autor: Lubelski UW 2021-10-13 08:48:47

Wojewoda lubelski Lech Sprawka spotkał się z Aną Maríą Ramírez, ambasador Republiki Argentyńskiej w Polsce. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny. Rozmowa dotyczyła projektów realizowanych przez Ambasadę Argentyny w Warszawie z lubelskimi uniwersytetami. Była to pierwsza wizyta Any Maríi Ramírez w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie.

Przed przyjazdem do Polski Ana María Ramírez reprezentowała swój kraj w Republice Litewskiej, Tajlandii, Laosie, Kambodży i Birmie oraz Peru. Kierowała m.in. Dyrekcją Międzynarodowych Negocjacji Gospodarczych z Azją i Oceanią. Była dyrektorem Pionu Unii Europejskiej, przedstawicielem MSZ w Argentyńskiej Radzie Stosunków Międzynarodowych, zastępcą dyrektora Krajowego ds. Międzynarodowych Negocjacji Gospodarczych, szefem Delegacji Komisji Wspólnej z Rumunią i Ukrainą, członkiem argentyńskiej delegacji Komisji Wspólnej z Koreą, delegacji argentyńskiej na Konferencję Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Krajów Najsłabiej Rozwiniętych. Pełniła też funkcję zastępcy Stałego Przedstawiciela przy ONZ, zastępcy Stałego Przedstawiciela przy Radzie Bezpieczeństwa, szefa Sztabu Wiceministra Spraw Zagranicznych i koordynatora krajowego Konferencji Szczytu Ameryk.
 
Obowiązki dyplomatyczne i doświadczenie w organizacjach międzynarodowych łączy z funkcją nauczyciela akademickiego specjalizującego się w stosunkach międzynarodowych. Współpracowała m.in. z uniwersytetami w Belgrano i Buenos Aires.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u