105-lecie I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu

Autor: Małopolski UW 2021-10-22 09:43:37

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita uczestniczył dzisiaj w uroczystości 105-lecia powstania I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu oraz 100. rocznicy nadania Szkole imienia.

W wydarzeniu udział wziął także przedstawiciel posła i sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jacka Osucha, reprezentanci władz samorządowych, dyrekcja Placówki, nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci ILO.

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w bazylice Rzymskokatolickiej pw. św. Andrzej Apostoła w Olkuszu. Po nabożeństwie odbył się przemarsz do Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, gdzie zgromadzonych gości przywitała dyrektor Szkoły Irena Majda.

Z okazji jubileuszu 105-lecia powstania ILO w Olkuszu wojewoda małopolski Łukasz Kmita wręczył dyrektor pamiątkową tablicę, składając życzenia Gronu Pedagogicznemu i Uczniom.

– Każda okrągła rocznica jest niezwykłym momentem, w którym się na chwilę zatrzymujemy, aby z nostalgią spojrzeć w przeszłość i z ożywczymi nadziejami wyczekiwać tego, co przyniosą kolejne miesiące i lata. Takie doświadczenie jest dziś udziałem Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Pracowników, Uczniów i Absolwentów olkuskiego I Liceum Ogólnokształcącego – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Niech kolejne lata obfitują w dalszy rozwój olkuskiego Liceum i przynoszą same sukcesy! – przekazał wojewoda.

Po oficjalnej części uroczystości odbyły się występy artystyczne w wykonaniu uczniów.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u