Biegli dla Niepodległej

Autor: Świętokrzyski UW 2021-11-08 08:29:17

Ponad 730 osób wzięło udział w kieleckim XIII Biegu Niepodległości. Popularną sportową imprezę zorganizował, w ramach obchodów Święta Niepodległości, wojewoda Zbigniew Koniusz.

Zawodnicy wystartowali w parku miejskim, a dziesięciokilometrową trasę ulicami Kielc najszybciej – w ciągu 32 minut i 49 sekund – pokonał Sylwester Lepiarz. Wśród pań najlepszą okazała się Wioletta Kierczyńska, która na metę przybiegła po 40 minutach i 57 sekundach.  - Wszyscy jesteście zwycięzcami, a tak naprawdę wygrała Niepodległa – bo wy o niej pamiętacie. Cieszę, się jesteśmy tu dziś razem – mówił Zbigniew Koniusz do zawodników przed rozpoczęciem rywalizacji. Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, a nagrody zwycięzcom – zarówno w kategorii „open”, jak i w poszczególnych kategoriach wiekowych – wręczył wojewoda.

Podczas imprezy można było otrzymać szczepionkę przeciwko COVID-19 – mobilny punkt szczepień znajdował się w pobliżu muszli koncertowej w parku miejskim.

Szczegółowe wyniki XIII Biegu Niepodległości można znaleźć na stronie https://wyniki.datasport.pl/results3479/ oraz na stronie Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Biegaczy „SieBiega” www.siebiega.com.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u