Charytatywna Aukcja Przedmiotów - Dar Serca za Dar Serca

Autor: Lubelski UW 2021-12-19 13:11:02

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyła się charytatywna aukcja przedmiotów „Dar serca za Dar Serca”, organizowana w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Podstawową zasadą tej szczytnej inicjatywy jest to, że wolontariusze przyjmują wyłącznie dary rzeczowe, nie pieniądze. Główny sztab Akcji mieści się w Lublinie, ale dary zbierane są w wielu miastach na terenie całej Polski. Pierwsza edycja Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę odbyła się w 1993 r. Aukcja od wielu lat odbywa się pod honorowym patronatem wojewody lubelskiego w siedzibie LUW w Lublinie i za każdym razem stanowi okazję do zaangażowania społeczeństwa na rzecz wsparcia potrzebujących pomocy najmłodszych mieszkańców naszego regionu.

Wszystkie wystawione do licytacji przedmioty można było nabyć wyłącznie za „Dary Serca", przede wszystkim w postaci artykułów spożywczych m.in. płatków śniadaniowych, herbat, kakao, batoników, makaronów, galaretek. Trafią one do dzieci z rodzin wielodzietnych, niepełnych, będących w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, z rodzin zastępczych
i placówek opiekuńczo-wychowawczych, a także do seniorów.
 

Wśród przedmiotów do aukcji były m.in. biżuteria, płyty, obrazy, koszulki  z autografami, rękodzieła, książki. Wśród licytowanych przedmiotów znalazł się także naszyjnik - prezent od Pani Agaty Kornhauser - Dudy, małżonki prezydenta RP oraz jej dedykacja. Wojewoda lubelski Lech Sprawka przekazał dwa obrazy: „Rybak" Leona Wyczółkowskiego - dzieło wykonane techniką haftu krzyżykowego podczas terapii zajęciowej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bychawie oraz „Synagoga w Łęcznej” - dzieło wykonane akwarelą przez Kazimierza Kraczonia (praca posiada certyfikat autentyczności Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich), a także kosz prezentowy z artykułami spożywczymi. Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski jako dar przekazał koszulkę kapitana reprezentacji Polski w siatkówce Michała Kubiaka z autografami całej kadry siatkarzy. Krzysztof Żuk prezydent miasta Lublin przekazał koszulkę z autografami żużlowców lubelskiego Motoru - wicemistrzów Polski.
 

Aukcję otworzył wojewoda lubelski Lech Sprawka: - Spotykamy się w gronie ludzi bardzo szlachetnych. Znakomicie wpisuje się to w atmosferę zbilżających się świąt. Równocześnie wiąże się to z pewną wrażliwością tych najmniejszych, tych których warto otaczać szczególną troską, bo są naszą nadzieją na przyszłość (…) Za każdą złotówką z tego przedsięwzięcia widać radość, uśmiech, którego by nie było.
 

W charytatywne przedsięwzięcie włączyli się również wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk oraz dyrektor generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego  Agata Grula.
 

Wydarzenie uświetnił występ artystów: Dariusza Tokarzewskiego, Mariusza Matery i Łukasza Jemioły. Poprowadziła je Ewa Dados, pomysłodawca i autorka Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.
 
Ostatecznie, podczas aukcji zebrano prawie 3000 kg żywności – darów.
 
Tegoroczna zbiórka potrwa do 18 grudnia br. Szczegóły można znaleźć na stronie www.pdpz.pl.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u