Odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku Poczty Polskiej

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2021-12-27 15:31:28

Na budynku Poczty Polskiej przy ul. Bernardyńskiej w Bydgoszczy odsłonięto dziś tablicę pamiątkową z okazji 100-lecia tradycji rozliczeń ośrodka Poczty Polskiej. W uroczystości wziął udział Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Uroczystość poprzedziła Msza św. w Parafii Wojskowej pw. Matki Bożej Królowej Pokoju w Bydgoszczy. Po jej zakończeniu uczestnicy Mszy przeszli pod budynek Poczty Polskiej S.A. i wzięli udział w jej odsłonięciu.

Jubileusz stulecia tradycji rozliczeń Poczty Polskiej w Bydgoszczy wskazuje na ogromne znaczenie bydgoskiego ośrodka w historii narodowego operatora usług pocztowych, a także w obecnym funkcjonowaniu Poczty Polskiej. Wszystko zaczęło się 1 maja 1921 roku, kiedy w Bydgoszczy powołano Izbę Kontroli Rachunkowej Poczt i Telegrafów. Jej celem było kontrolowanie opłat pocztowych i telegraficznych oraz obrotu przekazowego w całej Polsce. Wówczas jej siedzibą był gmach dzisiejszego Urzędu Wojewódzkiego 

– powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Przedstawiciel rządu podkreślił także, iż współpraca pomiędzy Pocztą Polską a instytucjami, których kontynuatorem jest Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, sięga lat dwudziestych i trwa nieprzerwanie do chwili obecnej.

Za to w sposób szczególny pragnę podziękować Panu Karolowi Górskiemu, Dyrektorowi Regionu Sieci Bydgoszcz w Poczcie Polskiej. W tym przedświątecznym czasie dziękuję wszystkim pracownikom Poczty Polskiej, którzy mimo trudnych warunków związanych z pandemią, codziennie z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem służą społeczeństwu. Życzę Państwu spokojnej służby oraz spełnienia zawodowego i osobistego 

– dodał wojewoda.

Podczas uroczystości wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wręczył powołanemu w 1997 roku na stanowisko Prezesa Zarządu spółki POSTDATA S.A. Lechowi Grzywaczowi Medal Wojewody Kujawsko-Pomorskiego za szczególne zasługi dla województwa kujawsko-pomorskiego.

Uczestnicy uroczystości wzięli udział także w zwiedzaniu wystawy tematycznej połączonej ze stoiskiem filatelistycznym w holu głównym. Następnie miało miejsce zamieszczanie wpisów do Księgi Pamiątkowej. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz napisał:

„W dniu odsłonięcia tablicy pamiątkowej na budynku Poczty Polskiej przy ul. Bernardyńskiej 15
w Bydgoszczy składam najserdeczniejsze podziękowania wszystkim pracownikom Poczty, szczególnie tym zaangażowanym w rozwój ośrodka rozliczeniowego Poczty Polskiej. Z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.”

© 2018 Super-Polska.pl stat4u