Dumni z Borysa!

Autor: UM Olsztyn 2022-02-19 11:17:03

Olsztynianin Borys Michniewicz wypłynął na szerokie wody kariery! Wieloletni członek kadry narodowej,  już w najbliższy poniedziałek (21.02.) wystartuje w regatach Caribbean 600.

Borys Michniewicz to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w  żeglarstwie lodowym. Karierę  żeglarską  rozpoczął  w Olsztynie, potem reprezentował  kluby  żeglarskie w  Gdyni i w  Warszawie. Obecnie  studiuje na  Akademii  Wychowania  Fizycznego  w  Gdańsku, a trenuje  w  Uczniowskim  Klubie Żeglarskim Wiking  w  Toruniu, z którym wywalczył srebro Mistrzostw Polski  w  klasie  Finn.  Pod koniec ubiegłego roku zakwalifikował się na  pokład I Love Poland. Udział w tym projekcie to marzenie wielu żeglarzy. Bo jacht na którym szkolą się sportowcy to dziś najlepsza  jednostka dydaktyczna w kraju. Niedawno ekipa I love Poland, z Borysem Michniewiczem na pokładzie, wzieła udział w Rorc Transatlantic Race 2022,  którego trasa  prowadziła  z  Lanzarote  na  Wyspach Kanaryjskich na Grenadę na Karaibach. Łącznie żeglarze mieli do przepłynięcia 3384 mil morskie przez Atlantyk, co załodze  jachtu  I  Love  Poland zajęło 10 dni, 11 godzin, 12 minut i 50 sekund.

Teraz przed Borysem Michniewiczem nowe wyzwanie. Wraz z ekipą I love Poland ma do przepłynięcia 600 mil morskich pomiędzy karaibskimi wyspami w pobliżu Antigui. Trzynasta edycja regat rozpocznie się 21.02. o godzinie 10:50 czasu lokalnego. Weźmą w niej udział zawodnicy z 32 krajów, którzy będą się ścigali na 75 łodziach.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u