Dożynki w Kłodawie

Autor: Wielkopolski UW 2022-08-26 09:16:01

I wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska reprezentowała wojewodę wielkopolskiego Michała Zielińskiego na dożynkach parafialno-gminnych w miejscowości Krzykosy w gminie Kłodawa. Święto plonów, które jak co roku odbyło się 15 sierpnia w Święto Matki Boskiej Zielnej, zainaugurowała msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Borysławicach Kościelnych.

I wicewojewoda wielkopolski, która została zaproszona do prac komisji oceniającej wiejskie stoły, podziękowała twórcom ludowym i rzemieślnikom wystawiającym swoje prace.

- Drodzy Rolnicy z powiatu kolskiego, dziękuję Wam za pracę - niezwykle wymagającą, pełną poświęceń i wyrzeczeń, dziękuję za zapewnianie bezpieczeństwa żywnościowego dla naszej Ojczyzny. W ostatnich latach wiele dobrego dzieje się na terenach wiejskich w naszym powiecie - rząd Premiera Mateusza Morawieckiego docenia pracę rolnika, a dzięki transferowaniu środków na polską wieś możliwa jest jej modernizacja, by życie na wsi było łatwiejsze, by młodzi ludzie kontynuowali tradycje Ojców
– powiedziała wicewojewoda Aneta Niestrawska.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u